דבר ראש העיר
אליהו ללו זוהר

בס”ד                                                                     10/2016

תושבות ותושבי העיר היקרים !!

“כאן נולדתי , כאן נולדו לי ילדי, כאן בניתי את ביתי בשתי ידי”. שורות אלה מביעות את הקשר העמוק שלי לעיר הנפלאה הזו ולתושביה.
לכן, אני משקיע זמן, מחשבה והרבה כוחות להפוך אותה למובילה באפשרויות תעסוקה ,באיכות חיי תושביה, במערכת חינוך שראוי להתפאר בה. אני יודע שאין די באמירות. צריך הרבה אמונה והרבה כוחות ויש לי מזה ומזה.
בוועדות התכנון המחוזיות ,אני מדבר על חזון לעיר שהוא מעבר להכפלת תושביה ומעבר לגבולותיה הגאוגרפיים. כי חזונה של עיר וחזון של העומד בראשה צריך להתבסס על עשור קדימה מבחינת שטח השיפוט, גידול האוכלוסייה ופיתוח שירותי רווחה, חינוך , תרבות ותעסוקה. זה יבסס את המסחר, את מערכות החינוך, ישדרג את השירותים ויאפשר הכנסות שתייצבנה את העירייה כלכלית ושירותית .מאז כניסתי לתפקיד ועד היום ניכרים שינויים משמעותיים בכל תחומי החיים בעיר וגם בימים אלה נזרעים זרעי עתיד שבשנים הקרובות נהנה מפירותיהם. קריית מלאכי תהיה מטרופולין שייתן שירותים לכלל האזור, תהיה עיר יפה , נקייה ומערכת החינוך בה תהיה שם דבר.

במהלך השנה האחרונה, זכינו לאמון של כל משרדי הממשלה, אמון שמתבטא בתקציבים ובפרויקטים חשובים להתפתחותנו כעיר. הבנייה המתרחבת תביא עימה משפחות צעירות שמאמינות כי קריית מלאכי היא בית חם לגדל בו את ילדיהם. ההגירה השלילית נבלמה, ואנחנו במסלול עשייה של יצירת מקורות תעסוקה ובניית חיי תרבות ופנאי בעיר.

בתחום החינוך  תפיסתי היא, שכדי לחולל שינוי ולהגיע להישגים, עלינו לקיים מדידה והערכה בתוך בתי הספר באופן רציף. עשיתי זאת בביקורי בבתי הספר יחד עם אנשי החינוך בעירייה. המעקב , הבקרה והטיפול ומסירותם של צוותי החינוך והמנהלים בסיוע הרשתות הביאו עימם את  העלייה ב-10% בממוצע הארצי. גם הממוצע העירוני בתיכוניים שלנו עומד על 80%.הישג מרשים. גם בתחום הערכי זכו שני התיכוניים “דרכא” ו”בית חנה” בפרס המצוינות הערכית. גאווה לעיר ולתלמידיה.
“סביבה לימודית נאה מרחיבה דעתם של תלמידים” זו אמונתי.  ועל כן הקצנו מיליוני שקלים בתשתיות חינוך. סביבה לימודית מטופחת , מגרשי ספורט תקניים איכותיים, כיתות ממוזגות ואסתטיות, כרי דשא. לא סיימנו. מערכות החינוך בעיר תהיינה כל הזמן תחת עיני הפקוחה, כדי שנבטיח לילדינו את עתידם . אציין עוד שאני ממוקד בטיפוח מצוינות בכל הרבדים, כי יש לנו ילדים נפלאים שחובתנו להעניק להם את כל הכלים להתפתחות בעולם הטכנולוגי .

מנהלת החינוך שהוקמה בעיר היא אחד הגורמים שיש להתברך בהם. המנהלת שהקמנו מקיימת דיוני עומק בנושאי חינוך, רווחה ותעסוקה, מתווה מדיניות בשיתוף אגפי העירייה ומוציאה אותם לפועל. ההחלטות נוגעות לשיפור נתוני גיוס וקצונה, קידום מצוינות, חיזוק האוריינות והשפה וכלה במספר הניגשים ללימודים אקדמאים. את פירות התכנון והביצוע נקצור בשנים הקרובות ,כשמספר הניגשים לקצונה יעלה, כשמספר האקדמאים יעלה והעיר תנוע קדימה בכל הפרמטרים.
אחד העוגנים המשמעותיים לעיר הוא אזור התעשייה בתימורים. אזור התעשייה ימשוך לעיר יזמים, תעשיינים וחברות גדולות במשק שנעניק להם את המעטפת האיכותית והאישית שלנו.
הם יבואו, כי הם יודעים שימצאו אוזן קשבת וטיפול אישי. אזור התעשייה יכניס לקופת העירייה מיליוני שקלים שישמשו עוגן כלכלי איתן, שבאמצעותו נוכל לשדרג את העיר ולהפכה לפנינת מרכז הארץ.
בימים אלה החלו העבודות לשינוי דרמטי בחזות הכניסה לעיר. בתום העבודות נוכל כולנו לזקוף קומה ולהתפעל מהאסתטיקה, העיצוב והיופי בחזית העיר ובמבואותיה.
גם הפארק העירוני יהפוך להיות אטרקציה, לא רק לילדי קריית מלאכי ,אלא  מוקד משיכה לסביבתה. מתקני הספורט והפנאי שיותקנו בשילוב כרי דשא , קאנטרי קלאב במתחם הבריכה העירונית, יהוו שיא של התפתחות נופש ,פנאי וספורט בעיר. אין זה חלום. זה כבר מתגשם.

תושבים יקרים, אתם מכירים אותי היטב, אני תמיד חושב עליכם ורגע לפני תחילת השנה החדשה הבעל”ט, אני רוצה לומר לכל אחת ואחד מכם ,תודה על ההזדמנות שהענקתם לי לעשות למענכם ולמען העיר המיוחדת הזאת. עבורי, זו שליחות עליונה ואני מכיר בגודל האחריות. בכל בוקר אני מתעורר לעשייה שמרגשת אותי מאוד, אני רואה כמוכם את השינוי ומקווה שבע”ה נזכה להמשיך לעשות למעננו ולמען ילדינו.

אני רוצה להודות  לנבחרי הציבור שעושים ימים כלילות להצלחת העיר, לעובדי העירייה המסורים שנותנים את הנשמה לקריית מלאכי.

ולכם תושבים יקרים, אני מאחל שנה טובה ומתוקה, שנת בריאות, אושר ונחת. שנה בה נגשים את כל משאלות לבנו לטובה.

אוהב אתכם מכל ליבי,
אליהו ‘ללו’ זוהר
ראש העיר