שירותים חברתיים

כתובת:
רח’ ז’בוטינסקי 8, קומה 3 (בניין הקניון).
טל’ 08-8608730
פקס 08-8608717
אימייל israela @k-m.org.il
ימי פעילות המחלקה:
א’, ב’, ד’ 8:00 – 15:00 – קבלת פונים על פי תיאום מראש עם העו”ס.
ג’ 8:00 – 13:00 ואחר הצהריים 16:00 – 18:00 – קבלת קהל פתוח.
ה’ אין קבלת קהל.
המחלקה לשירותים חברתיים אחראית על תחומי: משפחות במשבר ובמצוקה, ילדים בסיכון, נוער בסיכון, נערות במצוקה, פיגור, אוטיזם, התמכרויות, סדרי דין, קשישים, מרכז הורים ילדים, מרכז קשר, התנדבות, עבודה קהילתית, נכים, עיוורים, עולים ועוד.

.נפגעי נפש:
השירות הניתן מטעם המדינה משרד הבריאות
השירות מיועד לכל אדם עם אחוזי נכות נפשית של 40% ומעלה.
עו”ס אחראית: רינת ראם – טלפון: 8608739.
יום ב’: 8:30 – 15:00.
טלפון: 8608739.
הפנייה לעו”ס מותנת בתיק במחלקת רווחה, או קופת חולים.

ועדת ערר:
לועדת ערר רשאי לפנות כל מטופל שיש לו ערעור לגבי החלטה שהוחלטה בעניינו ע”י המחלקה לשירותים חברתיים.
כתובת הועדה:
ועד ערר
משרד הרווחה
רח’ מקור חיים 35
ירושלים – 91008

האגף לשירותים חברתיים פועל מתוקף חוק שירותי הסעד התשי”ח 1958 ובכפוף למדיניות חוקים ותקנות של משרד הרווחה ובהתאם למדיניות הרשות המקומית. השנה החלה עם מנהלת חדשה, הגב’ יואלה תבור. יצאה לדרך בנייתו של המבנה החדש לשירותים החברתיים ושרותי הרווחה בעיר ואין ספק כי המעבר יהווה שיפור ושדרוג משמעותי לשרות הניתן לתושבי העיר שהינם לקוחות האגף.

אגפי השירותים החברתיים בארץ נכנסו לתהליך של רפורמה מקיפה בדרכי העבודה – גם האגף בקריית מלאכי הינו חלק מהתהליך המבורך הזה אשר בסופו של דבר עשוי לשפר את איכות השרות לתושב ולהפחית את העומסים באגף. העירייה משקיעה באיוש התקנים של העובדים הסוציאליים ופיתוח שירותים נוספים הנדרשים לרווחת התושבים.

האגף מעניק שירותים מקצועיים ומיומנים בתחומי האבחון , הטיפול והתמיכה, האיתור המניעה ההגנה והשיקום במגוון דרכי התערבות ובשיטות העבודה השונות של העבודה הסוציאלית – פרטנית, קבוצתית וקהילתית.

בהזמנות זו ברצוני להודות לראש העיר ולמנכ”ל העירייה על אכפתיות ומעורבות רבה לקידום תחומי העשייה באגף, לקולגות בהנהלת העיר, למשרד הרווחה על ליווי מקצועי ושיתוף פעולה יוצא מן הכלל לטובת העיר. תודה מיוחדת לראשי הצוותים, רכזי התחומים ולכל עובדי האגף לשירותים החברתיים על השליחות החברתית, האומץ לגעת מקרוב באנשים בתקופות כאובות בחייהם, הדאגה לזכויותיהם של אלה שלא תמיד יודעים לקדם את ענייניהם בעצמם. המסירות לטובת הלקוחות שלנו והשותפות להוביל את השירותים החברתיים בעיר להמשך התרחבות בעשייה ופיתוח מענים מקצועיים לטובת הלקוחות והתושבים.

עוד עשייה רבה לפנינו… ובע”ה נעשה ונצליח.

בברכה

יואלה תבור – מנהלת האגף לשירותים חברתיים

הטיפול במשפחות באגף

הטיפול במשפחות מחולק בין שני צוותים על פי איזור המגורים בעיר. כל משפחה עוברת עם קבלתה ראיון עומק שמטרתו להעריך את הכוחות ואת הצרכים המרכזיים, ולקבוע יחד מטרות לעבודה משותפת עם עו”ס המשפחה לשינוי וטיפול. המשפחה מקבלת ליווי ומענה בהתאם לצרכים ולרמת שיתוף הפעולה שלה עם התוכנית שנבנתה יחד. בהתאם לצורך מופנים ההורים להדרכת הורים מסובסדת ולמגוון השירותים הנוספים שמציע האגף. השנה נפתח מחדש מרכז ילדים הורים אשר מספק מענה מקצועי של הדרכה וטיפול בקהילה.

המענה לילדים ומשפחות במשבר וחוק הנוער

האגף לשירותים חברתיים אחראי על שלומם של ילדים הנמצאים בסיכון לפגיעה או הזנחה מצד האחראים עליהם. במסגרת העבודה השוטפת של האגף מופנים משאבים רבים לטובת איתור וטיפול בקטינים בסיכון. המטרה הינה לסייע למשפחות לשפר את תפקודם כך שילדים והוריהם יקבלו סיוע והזדמנות להתפתחות תקינה ובריאה. מתקיימות וועדות לתכנון תוכניות טיפול וועדות לפעוטות בסיכון. מטרתן לתכנן מעטפת יחד עם המשפחה לטובת הקטינים ושיפור מצבם. האגף מפעיל תוכניות להדרכה ביתית של הורים לפעוטות, 4 מועדוניות לגילאי יסודי בהן הילדים מקבלים ליווי של צוות מקצועי, תוכנית העשרה מורחבת וארוחת צהריים חמה. בסיוע חוק הנוער האגף נותן מענה למצבים של סכנה לקטינים וכן מסייע בטיפול בילדים נפגעי תקיפה מינית וילדים פוגעים מינית.  בהתאם להחלטות וועדה לתכנון תוכנית טיפול בשותפות ההורים ישנו גם סיוע בשיבוץ ובמימון של מסגרות חוץ ביתיות.

הטיפול בסדרי דין באגף

מענה מקצועי ע”י עו”ס ע”פ חוק, להנחיות של בית המשפט בסוגיות של סכסוכי גירושין, אפוטרופסות, שינוי שם של קטינים ואמנת האג. ב2016 ניתן מענה של מעל 200 תסקירים לביהמ”ש. השרות ביחידה ניתן אך ורק בהנחיית בית המשפט. רכזת: עו”ס אולי זמיר דוידוביץ.

יחידת הסיוע

סיוע למשפחות אשר המצוקה העיקרית שלהן הינה כלכלית – חיים עם עוני והעדר הזדמנויות. צוות היחידה מעניק ללקוחות סיוע בהכוונה למיצוי זכויות בבטוח לאומי, משרד השיכון, משרד הבריאות ועוד, וממליץ על עזרה חומרית בהתאם למגבלות התקציב. הצוות מרכז את תחום הסיוע לנזקקים בחגים ותחומי סיוע נוספים הניתנים על ידי תורמים לאורך השנה. רכז היחידה: עו”ס מקסים בוהדנה.