נפתחה שנת הלימודים התשע”ה כסדרה ובשמחה

בשעה 8.00 בבוקר, יצאו ראש העיר אליהו זוהר ופמלייתו, לסיור בין בתי הספר בעיר לברך את התלמידים והמורים, ולבדוק מקרוב שאכן הכל מתנהל כסידרו. בכל מוסדות החינוך בעיר היתה אוירת חג מיוחדת, לאור מה שעבר על קרית מלאכי והדרום במהלך חופשת הקיץ. גם החששות עד לרגע האחרון, מאי פתיחת שנת הלימודים העצימו את אנחת הרווחה של ההורים והתלמידים. היתה תחושה של שחרור מועקה גדולה והשמחה של ההורים, המורים והתלמידים פרצה החוצה. הסיור החל בבית הספר נצח ישראל שם מונתה מנהלת בית הספר חדשה, רוית דנקן מחליפתה של ד”ר איילה חג’ג’ שניהלה את בית הספר ביד רמה, במשך למעלה מעשר שנים.

פתיחת שנת הלימודים בבית ספר נצח ישראל

פתיחת שנת הלימודים בבית ספר נצח ישראל

את ראש העיר ופמלייתו קיבלו התלמידים וההורים בשמחה, בנשיקות וחיבוקים וניכר על המנהלת, שהיא מתרגשת מיומה הראשון בבית הספר. מבית הספר נצח ישראל זרמה הפמליה אל בית ספר אחוות אחים. כאשר הגיע ראש העיר אל חצר בית הספר, בית הספר היה שקט, כאילו לא הגיעו אליו תלמידים. חלק מאנשי ראש העיר שאלו “מה אין כאן תלמידים?” התשובה לא אחרה לבוא כאשר ענו להם שהתלמידים כבר בכיתות ותוך מספר דקות יצאו כולם לטקס באמפי הבית ספרי. מתברר שבבית הספר אחוות אחים החליטו שיש להכניס את התלמידים לכיתות מיד בשעה הראשונה לחלוק חוויות שעברו בקיץ ולאוורר את הרגשות ורק לאחר מכן לקיים את הטקס.

פתיחת שנת הלימודים בבית ספר האחים

פתיחת שנת הלימודים בבית ספר האחים

בבית ספר הראל הגיע ראש העיר בעיצומו של טכס פתיחת שנה. ראש העיר שנראה נרגש עלה לבמה המאולתרת, תאר את התרגשותו ואמר לתלמידים, שהוא בדיוק כמותם, מתרגש מאד מהיום הזה. “זהו יום חג” אמר ראש העיר. הוא דיבר בשיבחו של בית הספר והמנהל ובשיבחה של מערכת החינוך בעיר. הודה למחלקות העירייה, על כי הכינו היטב את בתי הספר והגנים לקראת הפתיחה.

פתיחת שנת הלימודים בבית ספר הראל

פתיחת שנת הלימודים בבית ספר הראל

בבית הספר חב”ד בנות נכנס ראש העיר לכיתות א’ תוך כדי למידה. גם בתלמוד תורה בית יוסף, התלמידים היו בעיצומה של למידה בכיתות, כך גם בבית הספר ישורון. הפמליה החמיאה מאד לבית ספר ישורון על כך שלמרות שהוא מבנה ישן, הוא מטופח מאד, בזכות הקפדתו של המנהל ואהבת האסטתיקה שלו. בבית הספר התיכון דרכא, ראש העיר הגיע בעיצומו של הפנינג ענק, עם להקת רוק כשכולם נראו נרגשים לפגוש את חבריהם כשמבצע צוק איתן, מנע מהם להיפגש במהלך החופש בתדירות שהיו רגילים לה. ראש העיר נשא דברים בשבח בית הספר והמנהלת מיכל חזן ושוב הודה לכל העוסקים במלאכת הקודש.

פתיחת שנת הלימודים בגימנסיה דרכא

פתיחת שנת הלימודים בגימנסיה דרכא

בבית ספר אמי”ת, שם חנכו את המסלול הישיבתי, הגיע ראש העיר וברך את תלמידי כיתות ז’, לרגל כניסתם לבית הספר וכן את תלמידי המסלול הישיבתי, שהקמתו הינה בשורה לבית הספר ולעיר. גם בבית ספר עציון, התלמידים היו בעיצומו של יום לימודים, כך גם בבית חנה, תיכון לבנות שבחב”ד. פתיחת שנת הלימודים הזו, אופיינה בעיקר בעובדה שלא היתה ולו תקלה אחת. הכל היה ערוך ומוכן עד הפרט האחרון. השנה נפתחו שני גנים חדשים, גן נוסף טיפולי PDD , כניסת תלמידי בית הספר חב”ד בנים למבנה החדש, ובניית שתי כיתות ומגרש ספורט בבית הספר אלי כהן, שם גם התקבל ראש העיר כמו בשאר המקומות על ידי מנהלת בית הספר, המורים וההורים שהודו לו על ההשקעה הרבה. אליהו זוהר, ראש העיר: ” אין ספק שהיום היתה חויה מרוממת עבורי. לראות אלפי תלמידים והוריהם ומאות מורים נרגשים, לקראת פתיחת שנת לימודים, העיר נעטפה חג ממש. זהו חג, זהו ראש השנה של החינוך, המקדים במעט את ראש השנה שתבוא עלינו לטובה. לאורך כל הקיץ ,כל מעייני היו נתונים לילדים האלה, היושבים בבתיהם עם החששות, הפחדים וחוסר המעש ולכן יצרנו מערכת חסרת תקדים של פעילויות במרחבים מוגנים בסמוך לביתם של הילדים. אני רואה את האור והעיניים הבורקות של המורים, הגננות, הסייעות ומנהלי בתי הספר ואני יודע שהשנה תהיה טובה מוצלחת ופוריה, בעזרת ה'”.

קביעת מזוזה במבנה החדש בחבד בנים

קביעת מזוזה במבנה החדש בחבד בנים

סגור לתגובות