יו”ר מפעל הפיס בביקור בקרית מלאכי

” טוב לראות שעירכם צועדת אל המחר”
כך אמר עוזי דיין ,יו”ר מפעל הפיס, לראש העיר אליהו זוהר בעת ביקורו בבית הספר התיכון אמי”ת.
קריית מלאכי ,היא אחת הערים ,עליה הכריז שר המדע החלל והטכנולוגיה כעיר המח״ר.( מדע, חלל, רובוטיקה). בבית הספר אמי”ת פועלת מגמת רובוטיקה איכותית ומתקדמת ובית הספר זכה בשנה הקודמת בפרס ארצי בתחום.

dayan
עוזי דיין הוזמן על ידי ראש העיר ומנכ”ל YTEC לסיור בו השתתפו גם נציג רשת אמי”ת ונציגת משרד המדע המממן ומפעיל את תוכנית המח”ר בכל הארץ.
עוזי דיין, קיבל סקירה על מערכת החינוך בעיר, אשר שמה דגש על תחום המדעים והרובוטיקה ברצף החינוכי גן,יסודי,תיכון. מנכ״ל YTEC נתן סקירה על הפעילות בקריית מלאכי ובכלל המרכזים בארץ וציין את שיתוף הפעולה עם משרד החינוך והטכניון, המלווה את פעילות העמותה.
ראש העיר, מר אליהו זוהר, הציג את התפיסה והחזון שלו: להצעיד את קריית מלאכי אל הקידמה הטכנולוגית, לפתח אזור תעשיה עתיר מפעלי הייטק שיתנו מענה לצעירים, שישתלבו בתעשיות עתירות ידע. עוזי דיין, התרשם, הן מהפעילות הענפה בתחום והן משימת הדגש על לימודי טכנולוגיה גבוהה. הוא הציע מספר דרכים לעזרה, בין השאר הענקת מלגות ללומדים באקדמיה לימודי הנדסה. כמו כן הציע לראש העיר שהפיס יבחר סטודנטים מילגאי הפיס, הלומדים את תחום ההנדסה, וישבץ אותם בקרית מלאכי כמתגברים בבתי הספר התיכוניים בעיר. עוד הבטיח דיין שימצא דרכים לסייע לעיר מעבר להקצבה השנתית של הפיס. ראש העיר אליהו זוהר הודה לדיין וביקש הקמת מועדוני נוער ומרכזים קהילתיים מתקציבי מפעל הפיס, זאת לאור הגידול באוכלוסיה בשנים הקרובות .

סגור לתגובות