ריקוד ,תנועה וסרטים בביקור מנהלת המחוז בקריית מלאכי

ביום חמישי האחרון ביקרה מנהלת מחוז הדרום במשרד החינוך, הגב’ עמירה חיים בעיר קריית מלאכי, כדי לראות מקרוב את פעילות הקיץ.

היא ביקרה בבית הספר של הקיץ בבית הספר אחוות אחים, שם סקרה בפניה מנהלת בית הספר הגב’ קלרה לוי את מגוון הפעילויות שניתנו לילדים, הכוללות יציאות לאטרקציות, והפעלות וחוגים בתוך בית הספר. ברחבת בית הספר הפעילו המדצים את הילדים בריקוד ותנועה, אחר כך צפו האורחים בסרטון על הפעילות שהפיק אחד ההורים.

משם יצאו האורחים לבית הספר חב”ד בנות, שם קיבלו את פני האורחים בנות שליחי הרבי בכל העולם. הבנות קראו קטע וברכו את האורחים בשפת המדינה בה שרתו הוריהן. המפגש היה מרגש .

מנהלת בית הספר של הקיץ הגב’ מושקה דלוון, הציגה את תחנות הפעילות, המשלבות למידה חוויתית בקריאה לצד פעילויות ערכיות והקראת סיפורים והקרנת סרטי איכות ערכיים.

ביקור מנהלת המחוז הגברת עמירה חיים

סיור בבית הספר של החופש הגדול ביית ספר חב”ד בנות

 

נלוו למנהלת המחוז, מר אלי שטרית מנהל מנהל חברה ונוער במחוז. מר מאיר סבג המחמ”ד. מר שמעון ביטון, מפקח רשותי ומפקחות בתי הספר. בראש צוות העירייה עמד ראש העיר, מר אליהו זוהר, הממונה על החינוך מר שלומי מלכה, מר שמעון חזן, מ”מ ראש העיר ויו”ר הקרן המפעילה את בית הספר של הקיץ. מר חיים שטיינר , סגן ראש העיר , מר שמעון עמר , מנהל מחלקת החינוך, ומר אלי כהן , מנהל בית הספר של הקיץ מטעם העירייה, מר ידידיה גרין, מנהל המחלקה לנוער , וחבר המועצה מר שלום אלדר.

בתום הביקור התכנסו כולם באולם הישיבות לדיון בנושאי חינוך בעיר.

 

דיון עם מפקחת המחוז הגברת עמירה חיים

דיון עם מפקחת המחוז הגברת עמירה חיים

 

2780 ילדים ובני נוער בפעילויות קיץ תשע”ה

במצגת שהוכנה מטעם מחלקת החינוך בעירייה ,במסגרת ביקור מנהל המחוז במשרד החינוך עולה ,כי במהלך הקיץ פעלו במסגרות השונות בעיר כ-2800 ילדים ובני נוער.

העירייה בשיתוף הקרן לפיתוח מפעילים גני חובה וטרום חובה בהם משתתפים 867 תלמידים, כמו גם בתי הספר של הקיץ בשמונה בתי ספר בהם פועלים למעלה מ-700 ילדים. לראשונה נפתח בית ספר של הקיץ בבית ספר ישורון. גם לכיתות ג-ו, נפתחו מסגרות פעילות עצמאיות וחצי פורמליות, כמו בית ציפורה, בית אברהם, מרכז מחוננים ,חב”ד ,עציון ועוד.

במעברים מכיתה ו’ לכיתה ז’, מתקיימת תוכנית מעברים ולתלמידי כיתות ח, ט, י, בחלק מבתי הספר מתקיימים תגבורים במתימטיקה, אנגלית ולשון.

תוכנית המחצית השלישית, לשיפור בגרויות מתקיימת גם השנה בדרכא לתלמידי דרכא, אמית ובאר טוביה.

במקביל המחלקה לנוער מקיימת פעילויות לבני נוער וצעירים בשעות הערב. וכן יציאת תלמידים רבים לסמינריונים של תנועות הנוער

את פעילויות הקיץ סקר אלי כהן, מנהל פרוייקטים חינוכיים בעירייה.

ראש העיר , אליהו זוהר, ציין את חשיבות ניצול החופשה להפגה , ללמידה והתרעננות והבטיח להגדיל את מספר הילדים המצויים בפעילויות קיץ לרווחת ההורים.

מר אלי שטרית, מנהל מנהל חברה ונוער במשרד החינוך אמר בסקירה: “אני רוצה לציין את פעילות המדצים בבית הספר של הקיץ ומברך על כל הפעילות. אני רוצה שזו תהיה נקודת המוצא ומכאן יחד ננוע קדימה”

קריית מלאכי עיר ממוקדת עבודה בחינוך לתשע”ו

מנהלת המחוז במשרד החינוך הגב’ עמירה חיים הודיעה לראש העיר מר אליהו זוהר , כי מחוז הדרום מכריז על קריית מלאכי כעיר הממוקדת לעבודה של צוותי הנהלת המחוז.

משמעות הדבר שמפקחי משרד החינוך יבקרו יותר בבתי הספר ויתקיימו ישיבות תכופות עם צוותים מהעירייה לקידום ההישגים בבתי הספר בעיר.

“אני חשה לב ונשמה בעיר הזו ושיתוף הפעולה מעולה. אנחנו נתמקד בעיר הזו ונקדם בה את ההישגים יחד איתכם” אמרה עמירה חיים מנהלת המחוז

אחד הנושאים שעמד על הפרק הוא פתיחת קבוצות לימוד ל-5 יחידות מתימטיקה בבתי הספר בעיר מעבר לקיים, נושא שעלה גם בביקור ראש העיר אצל השר בנט.

“ילדי קריית מלאכי יכולים ואנחנו חייבים לאפשר ולסייע לכמה שיותר תלמידים ותלמידות לגשת לבגרות 5 יחידות במתימטיקה” אמר זוהר.

צוותים משותפים ידונו ויגבשו מתווה שיאפשר הרחבת הניגשים ל-5 יחידות כבר בשנת הלימודים הקרובה.

סגור לתגובות