שר המדע דני דנון בקרית-מלאכי

שר המדע דני דנון ביקר ביום שני בתאריך 20/7/2015, עם אנשי משרדו. השר נפגש תחילה בלשכתו של ראש העיר, ושמע סקירה אישית מראש העיר מר ללו זוהר, ומר חיים שטיינר סגן ראש העיר, והמנכ”ל מר תמיר היזמי. על מצבה של העיר.

משם נכנסו כולם לחדר המליאה ושם נפגש השר עם מנכ”ל Y-TEK ארתור מהטכניון וציוותו ועם אגף החינוך בעירייה ומנהלי בתי הספר שבהם החל פרויקט המח”ר. השר קיבל סקירה מהמנכ”ל במצגת על מצבה של קריית-מלאכי בתחום המסחר התעשייה החינוך והרווחה. והעלה את חזון ראש העיר להכפלת האוכלוסייה ל-כ-50 אלף תושבים אם איכות בחינוך ושתהיה מרכז מוניציפאלי לכל האזור.

מנכ”ל Y-TEK העביר סקירה על פרויקט המח”ר , והפיכתה של קריית-מלאכי לעיר של מדע וטכנולוגיה. מר ארתור שיבח בפני השר את שיתוף הפעולה של ראש הראשות מר ללו זוהר ועובדי הרשות שלמרות הקושי התקציבי של העירייה ראש העיר נענה בחיוב לפרויקט המיוחד הזה “ואנחנו בהנהלת הטכניון הערכנו מאד בואו של ראש העיר יחד עם סגנו מר חיים שטיינר והממונה על החינוך מר שלומי מלכה כדי להיות עם תלמידי תיכון עמית שזכו במקום השלישי בארץ בתחרות הרובוטיקה בטכניון. כמו כן הוסיף מנכ”ל Y-TEK שהם ישקיעו בלימודי המתמטיקה בכיתות י’ והתלמידים יזכו בנקודות אקדמאיות שיכולות להגיע לכ- 30 עד 40 נקודות לקראת התואר, הם יגויסו לעתודה האקדמאית יקבלו את התואר הראשון ולאחר מכן ישרתו בצבא כאנשי מקצוע. “אנחנו רוצים לעשות מהפכה בחינוך בקרית-מלאכי ולגרום לכך שע”י מערכת חינוך חזקה ומיוחדת אוכלוסיה חזקה תגיע להגיע בעיר עם פרויקטים מיוחדים וייחודים רק לקריית-מלאכי”,כך סיכם את דבריו מנכ”ל Y-TEK \ לאחר מכן הקרינו לשר סרטון על תחרות הרובוטיקה שהייתה בטכניון כולל בירכתו של ראש העיר מר זוהר, מנהלי בתי הספר מר אבי חדד ואסף מתיכון עמית סיפרו עד כמה הפרויקט מחזק את התלמידים מעלה את האגו ומכניס  למעגל הלומדים גם תלמידים שהתקשו בעבר. וכמה פרויקט המח”ר עוזר ולמסייע להשביח את ילדי קריית-מלאכי . מר אבי חדד הודה בחום לראש העיר למנכ”ל ולכל עובדי העירייה על האוזן הקשבת והסיוע הרב לו הם זוכים מכל מחלקות העירייה דבר שמסייע בעבודה השוטפת.

השר דני דנון בסיור בבית ספר אמית

השר דני דנון עם ראש העיר אליהו זוהר בסיור בבית ספר אמית

 

השר דנון “אני שמח להיות כאן רואה את העשייה והמחשבה ואת התקדמות העיר וזה מחמם את הלב, אומנם אנחנו משרד קטן אבל אעשה הכל לעזור לקריית-מלאכי ככל שניתן ולא רק בתחום משרדי.  מודה לכל העושים במלאכה ואתרום מיכולתי להפוך את קריית-מלאכי לעיר ייחודית עלו והצליחו”.

ראש העיר מר זוהר סיכם “תודה לשר על הדברים החמים אנחנו עושים ונמשיך לעשות תהליכים עמוקים כדי לשפר את העיר. איננו באים ממסכנות אנחנו צריכים את עזרתך ועזרת כל שרי הממשלה,החינוך הוא משאב חשוב ולכן נמשיך ונשקיע בו על מנת להביא את ילדי קריית-מלאכי לרמות הגבוהות ביותר. ושוב מודה לך כבוד השר ומאמין בך שתסייע לנו.

לאחר הישיבה יצאו כל אנשי הפמליה לבית הספר עמית לראות את פרויקט המח”ר מדע חלל רובוטיקה ותלמידי בית הספר הגיעו (למרות החופש הגדול ) והציגו לשר את כל הפרויקטים השר דנון שאל שאלות ונענה מייד על ידי התלמידים שגילו בקיאות רבה ושוב הודה למנהלי הפרויקט מהטכניון למנהלי בתי הספר ולתלמידים.

סגור לתגובות