אבטלה בצניחה

נתוני האבטלה בקרית מלאכי נכון לסוף שנת 2017 מצביעים על ירידה מדורגת בארבע השנים האחרונות. בשנת 2013 עמד מספר מחוסרי העבודה בקרית מלאכי על 11% וב-2017 על 6% בלבד.

ראש העיר אליהו זהר: “נעשה הכל כדי שכמה שיותר תושבים יצאו ממעגל האבטלה”.

 שיתוף פעולה מלא קיים בין העירייה והעומד בראשה אליהו זהר לבין לשכת התעסוקה ומנהל הסניף רונן וזאנה. “בעבר שירות התעסוקה היה מקום בו באים לחתום אבטלה, אבל הצלחנו לשנות את התודעה, לשלב כמה שיותר תושבים בעבודות ובעיקר להפיח בהם תקווה” מסביר וזאנה “קיים שיתוף פעולה מלא ביני לבין ראש העיר ומנכ”ל העירייה, אנחנו נפגשים, מתעדכנים ומוצאים פתרונות למגוון נושאים. רק בזכות שילוב הידיים נמשיך להוריד את רמת האבטלה בעיר”.

על פי נתוני שירות התעסוקה בשנת 2013 מספר החותמים אבטלה עמד על 11% מכלל התושבים ושנתיים לאחר מכן נרשמה ירידה של אחוז בכל אחת מהשנים. בשנת 2016 הגיעה קרית מלאכי לרמה של 7% אבטלה ונכון לסוף שנת 2017 המספר עומד על ממוצע של 6%, הנמוך בותר מזה שנים רבות.

שיעורי אבטלה בקריית מלאכי

שיעורי אבטלה בקריית מלאכי

 

אחד התחומים המרכזיים במרכז הצעירים קרית מלאכי, שהוקם לפני כשלוש שנים הוא תחום התעסוקה אותו מרכזת סהר איינאו. הצעירים מקבלים יעוץ אישי על בניית קורות חיים, באלו אופנים לשלוח אותם והתמודדות בראיון עבודה. בנוסף במרכז הצעירים קיימים מגוון קורסים בתחום הנדל”ן בשיתוף חברת הנדל”ן רשף נכסים, הייטק בשיתוף אינטל וסיסקו ועוד. “בכל שנה אנו מקיימים יריד תעסוקה בשיתוף עם עשרות חברות ומעסיקים בכל הרמות במשק” מסביר יוסף כהן מנהל מרכז הצעירים “אנו מעניקים מעטפת שלימה של תעסוקה עבור צעירי קרית מלאכי והנתונים הללו מעודדים אותנו”.

בקרית מלאכי פועלת תוכנית לשילוב בשוק העבודה לבני 50+ בשיתוף מכללת אשקלון בהם מקבלים כלים להשתלב בחזרה לשוק העבודה בעידן המודרני. מגוון הקורסים להכשרה מקצועית דרך המתנ”ס העירוני רק עולה ובשנה הקרובה המגמה תתרחב אף יותר. “אנו משתתפים גם במימון 70-90 אחוזים בקורסים מקצועיים כמו מחסנאי ממוחשב, נהגי אוטובוס הנהלת חשבונות, איפור וקוסמטיקה” אומר וזאנה.

יריד תעסוקה

יריד תעסוקה

ראש העיר אליהו זהר: “לאחרונה נסגר המכרז למנהל אזור התעשייה תימורים ולאחר בחירת המועמד נתחיל בגיוס חברות בדגש על הייטק. אזור התעשייה ירחיב את מגוון מקומות התעסוקה ונעשה הכל על מנת שמגמת הירידה בנתוני האבטלה בקרית מלאכי תמשיך לרדת. אני מודה לרונן ואזנה על שיתוף הפעולה עימנו ובעזרת השם קרית מלאכי תהפוך למרכז אזורי גם בתחום התעסוקה”.

סגור לתגובות