בית קק”ל למצוינות נבנה בקרית מלאכי

לראשונה בדרום: בית קק”ל למצוינות נבנה בקרית מלאכי

עיריית קרית מלאכי וחברת קק”ל הגיעו לסיכום על בניית ‘בית קק”ל למצוינות’ –  מבנה לנוער וצעירים’ ברחוב רבקה גובר בעיר. חברי מליאת המועצה התרשמו מהתוכנית שהציג בפניהם ראש העיר ובישיבת המליאה שהתקיימה ביום רביעי שעבר, אישרו אותה פה אחד. ראש העיר אליהו זהר: “יש לנו שיתוף פעולה רצוף ומלא עם חברת קק”ל והעומד בראשה דני עטר. בית קק”ל למצוינות יהיה הבית החדש של בני הנוער בקרית מלאכי”.

בית קק”ל למצוינות שיקום בקרית מלאכי הוא הראשון באזור הדרום והשני בישראל. המקום יכלול 6 כיתות, חדרי מחשבים, לובי ומזנון. הוא יתן מענה למערך פעילויות לימודיות שונות בתחום החינוך הבלתי פורמאלי, פעילויות של קבוצות נוער במסגרת ארגוני ילדים ותנועות נוער, הרצאות, טקסים, הקרנת סרטים ופעילויות קהילתיות מגוונות. קק”ל לקחה על עצמה גם את אבזור וריהוט ‘בית קק”ל למצוינות’, מימון עלות שכרו של מנהל המקום ואחזקה שוטפת כולל מיסים, ארנונה וחשמל. במסגרת ההסכם תוקם ועדת היגוי הכוללת שמונה חברים, אשר תפקידה יהיה להמליץ על תכני הלימוד והפעילות, לתאם, לפרסם ולבצע מעקב ובקרה אחרי אופן הפעילות, על מנת להבטיח את הצלחת המקום.

בקומה השניה של המבנה, שאינו במסגרת ההסכם עם קק”ל, תמוקם המחלקה לשירותים חברתיים קרית מלאכי. המחלקה הממוקמת כיום במה שמכונה ‘קניון הקריה’, תכלול 3 אגפים; באגף א’ יהיו 6 חדרי טיפול לטובת מרכז הסיוע והעוצמה והיחידה להתנדבות ועבודה קהילתית, באגף ב’ – 9 חדרי טיפול וחדר ישיבות ובאגף ג’ ישוכנו 8 משרדים וחדרי טיפול לנערות ומשפחה. בקומת הרווחה יהיו גם משרד למנהלת האגף וחדר ישיבות נוסף.

ראש העיר קרית מלאכי אליהו זהר: “בית קק”ל למצוינות יהווה בית לנערות ונערים אחרי שעות הלימודים עם מגוון פעילויות מעניינות וחינוכיות. המטרה היא להרחיב את ההצלחה במסגרות הפורמאליות גם אחרי שעות הלימודים. חברת קק”ל היא שותפה נאמנה לקרית מלאכי ואני מודה ליו”ר דני עטר על האמון בנו”

ראש העיר אליהו זוהר ויו"ר קק"ל דני עטר

ראש העיר אליהו זוהר ויו”ר קק”ל דני עטר. צילום: עיריית קרית מלאכי

סגור לתגובות