מבחן למחוננים התקיים בקרית מלאכי

מבחני הערכה למחוננים התקיימו ביום ראשון השבוע לראשונה בקרית מלאכי. המבחנים נערכו בבית הספר למחוננים ‘לרום’, על ידי מכון סאלד – הזרוע הביצועית של משרד החינוך לאיתור מחוננים. כ-160 תלמידים הגיעו להיבחן מקרית מלאכי והמועצות האזוריות באר טוביה ושפיר. “הסביבה המוכרת משרה ביטחון בקרב התלמידים מחד ומאידך להורים הרבה יותר קל, במקום לנדוד לערים שכנות על חשבון שעות העבודה” מסבירה מנהלת בית הספר שרון אדטו.

שיעור במרכז לרום

שיעור במרכז לרום

 

איתור המחוננים בישראל מתקיים בשני שלבים: השלב הראשון נעשה בבתי הספר, באמצעות מבחן סינון ראשוני, שעל סמך תוצאותיו וחוות דעת הצוות, הם ממליצים על 15% מהתלמידים המוכשרים. בשלב זה נבחנים כל תלמידי כיתה ב’. השלב השני מתבצע במרכזי בחינה אזוריים והוא באחריות מלאה של מכון סאלד. בשלב השני נבחנים מדי שנה כ-15,000 תלמידים, כשבין 1.5% – 3% מתלמידי השנתון מומלצים על ידי סאלד להשתתף בתוכניות למחוננים שמפעיל משרד החינוך, וכ-5% נוספים לתוכניות למצטיינים.

ראש העיר בביקור במרכז לרום עם שרון אדטו מנהל המרכז

ראש העיר בביקור במרכז לרום עם שרון אדטו מנהל המרכז

 

כדי לערוך את מבחני שלב ב’ היו ההורים תושבי קרית מלאכי וישובי הסביבה נאלצים לנדוד לקרית גת, אשקלון או אפילו באר שבע. השנה, לראשונה התקיים המבחן בקרית מלאכי דבר שחסך להורים זמן יקר ונתן אפשרות למספר רב יותר של הורים להגיע למבחנים. “אני שמחה שמכון סאלד הכיר בצורך של תלמידי קרית מלאכי והאזור לקיים את המבחן כאן בבית הספר” אמרה אדטו “הילדים הגיעו למקום מוכר וזה הרגיע אותם”.

המרכז למחוננים ‘לרום’ בקרית מלאכי פועל משנת 2007 ומיועד עבור תלמידים מהערים קרית מלאכי, קרית גת, שדרות והמועצות האזוריות באר טוביה, שפיר ושער הנגב. על פי תכנית הלימודים למחוננים בישראל, התלמידים המחוננים מגיעים אחת לשבוע כדי להעשיר את הידע, להרחיב אופקים ולקבל שיעורים מטובי המורות והמורים בין היתר ברפואה, פיזיקה, מדעים, אקולוגיה, תיאטרון, אמנות פלסטית, אמנות בשילוב מיחזור או מדע, קולנוע, אנגלית ברמה של מדריכי תיירות והסברה דיפלומטית.

“ראש העיר מדבר רבות על נושא המצוינות ואני גאה בעובדה כי הצלחנו להגדיל משמעותית את מספר התלמידים תושבי הקריה שלומדים במגוון תוכניות המצוינות במרכז בו לומדים 120 תלמידים מקרית מלאכי” סיכמה מנהלת בית הספר שרון אדטו

שיעור במרכז לרום

שיעור במרכז לרום

סגור לתגובות