רונן אתגר נבחר לתפקיד מנהל מחלקת הנוער

עיריית קרית מלאכי בחרה במנהל חדש למחלקת הנוער בעיר – רונן אתגר (42) מרצה באקדמיה וחבר במנהלת הישובית. אתגר מחליף את ידידיה גרין שניהל את המחלקה בשלוש השנים האחרונות ולאחרונה עבר לתפקיד בתחום הסטארט-אפ במשרד החינוך. אתגר: “אני רואה בתפקיד החדש שליחות ונרגש לחזור לעבוד בעיר”.

רונן אתגר

רונן אתגר

רונן אתגר (42) נשוי, אב לשניים ויליד קרית מלאכי סיים תואר ראשון ושני בהצטיינות במדיניות ציבורית במכללת ספיר. אתגר מילא תפקידים בכירים בחינוך הבלתי פורמאלי בין היתר כיהן כסגן מנהל פר”ח (פרויקט חונכות) באזור ירושלים וניהל מאות חונכות וחונכים. בנוסף כיהן בתפקיד סמנכ”ל ‘יזמים צעירים ישראל’ – העוסק בחשיפתם של צעירים לעולם העסקים והיזמות,  מאפשר להם להתנסות בו ומסייע להם בהבנתו. עד למינוי האחרון אתגר שימש כמרצה לניהול ויזמות באקדמיה; אוניברסיטת בן גוריון, מכללת סמי שמעון ומכללת ספיר. לפני כשנתיים מונה כחבר במנהלת הישובית שהקומה בקרית מלאכי.

ועדת הקבלה כללה את בכירי העירייה, נציג ציבור ונציגת משרד החינוך. בנוסף המועמדים עברו ועדה נפרדת המורכבת מאנשי משרד החינוך בלבד. אתגר נבחר מבין עשרות מועמדים לתפקיד ובימים הקרובים יחל בתפקידו.

בשנים האחרונות מחלקת הנוער גורפת הצלחות רבות, בני הנוער מקבלים ערכים של התמדה, מצוינות דרך ארגוני הנוער השונים. “ערכים של מנהיגות ונתינה קשה להנחיל במתמטיקה או גיאוגרפיה, ובמחלקת הנוער השקענו רבות בנושא וראינו גם הצלחות” מסביר ידידה גרין המנהל היוצא “הכנסנו שלוש תנועות נוער חדשות לעיר: פאזל, כנפיים של קרמבו וסח”י וכל נושא המעורבות החברתית התקדם משמעותית עד לשיא – המקום הראשון בישראל במעורבות חברתית”. לאחרונה החל גרין את תפקידו החדש כפרויקטור של משרד החינוך, בתחום החדשנות באליפות הסטארט-אפ לנוער.

פרויקט ‘זינוק בעליה’ לעידוד המתגייסים לצה”ל אותו מובילה אדיסה טסמה יחד עם ‘מנהיגות לקצונה’ ותוכנית ‘המנטורים’ של מרכז צעירים, הגדילו מספר בני הנוער שהתגייסו לשירות משמעותי בצה”ל.

עד לפני כארבע שנים תקציב מחלקת הנוער עמד על כמיליון שקלים וחצי לשנה וכיום התקציב עומד על כשני מיליון שקלים וחצי. בנוסף, בשנים האחרונות טוותה העירייה קשרים חדשים עם ארגון ‘שותפות ביחד’ מבית הסוכנות היהודית העיר ובזכות זה תמיכת הארגון גדלה מתנועת בני נוער אחת, לארבעה.

מנהל מחלקת הנוער הנכנס רונן אתגר: “אני שמח לקראת התחלת העבודה במחלקת הנוער. אני רואה בתפקיד החדש שליחות ונרגש לחזור לעבוד בעיר. יש לנו נוער נפלא בעיר וזו זכות לעבוד איתו ועבורו”.

מנהל אגף החינוך מיכאל בן שטרית: “אני מברך על בחירתו של רונן לתפקיד. רונן מביא איתו ידע וניסיון ניהולי שנחוצים מאוד לתפקיד. מתוך עשרות המועמדים שראיינו, היו בודדים שהם תושבי העיר, ואני שמח שמצאנו ברונן, שהוא בן העיר, את המתאים ביותר לתפקיד”.

ראש העיר אליהו זהר: “רונן אתגר הגיע לתפקיד מתוך תחושת שליחות. הוא אדם בעל יכולת השפעה על בני הנוער ואני מאמין שיחד נמשיך את העליה במעורבות החברתית, גיוס לשירות משמעותי בצה”ל ונגביר את תחושת המנהיגות בקרב בני הנוער. העובדה כי רונן הוא תושב קרית מלאכי היא בעלת ערך מוסף לתפקיד חשוב זה ואני מאחל לו בהצלחה רבה. אני מודה גם למנהל היוצא ידידיה גרין על עבודה מופלאה במהלך השנים האחרונות ומאחל לו בהצלחה בתפקידו החדש”.

סגור לתגובות