תלמידות אמי”ת זכו במקום ראשון בתחרות חשיבה מתמטית

תלמידות כיתה ט’ של בית החינוך אמי”ת קרית מלאכי זכו ביום רביעי שעבר במקום הראשון בתחרות החשיבה המתמטית. התחרות התקיימה בין 27 בתי ספר בישראל כחלק מתכנית “סודקות את תקרת הזכוכית”, מטעם חטיבת המצוינות של ארגון “כל ישראל חברים” . מנהלת קריית החינוך אמי”ת קריית מלאכי, הדס שרעבי: “אני בטוחה כי התלמידות תמשכנה לעשות חיל גם בהמשך”

 בתכנית המצוינות המגדרית “סודקות”, משתתפות 1,200 תלמידות מכל רחבי הארץ, מיועדת לקדם ולהעצים בנות בלימודי מדעים ומתמטיקה ברמת חמש יחידות, על ידי סדנאות העצמה ופיתוח ארגז כלים למצוינות אישית, טכנולוגית ומדעית.

במסגרת התכנית השתתפו התלמידות בחידון מתמטיקה ארצי שהתקיים במכון ויצמן למדע ברחובות, במסגרת חגיגות 70 שנה למדינת ישראל. את החידון כתבו מדעני מכון ויצמן אשר שימשו גם כשופטים בתחרות. כ500 תלמידות מ27 בתי ספר ברחבי הארץ ניסו את כוחם בפתרון התרגילים, את קרית מלאכי ייצגו: הודיה גיבאטה, רביד הרוש, כהן חדד הודיה, נועה הלל. הנציגות של קרית מלאכי קיבלו את הניקוד הגבוה ביותר על יכולת חשיבה מתמטית, יצירתיות ומהירות מחשבה וגרפו את המקום הראשון.

את בנות הנבחרת הובילו ואימנו המורה שמחה אמר רכז תכנית ‘סודקות את תקרת הזכוכית’ בבית החינוך והסטודנטית המלווה הדר גלילה.

תלמידות בית ספר אמית לאחר הזכיה

תלמידות בית ספר אמית לאחר הזכיה

 

מנהלת קריית החינוך אמי”ת קריית מלאכי, הדס שרעבי ברכה את התלמידות על ההישג: “בבית החינוך פועלות תכניות מצוינות במגוון תחומים. אנו מאמינים בקידום כל תלמיד ותלמידה למיצוי מלוא היכולת והפוטנציאל, בכל תחומי המדע והדעת, ובטוחים כי התלמידות תמשכנה לעשות חיל גם בהמשך”.

מנהל אגף החינוך מיכאל בן שטרית: “המצוינות המתמטית בתכנית סודקות היא מטרה ואמצעי. היא מטרה כיוון שהיא פותחת דלתות לבנות הנפלאות ואמצעי כיוון שבמסגרת זו הן מקבלות כישורים להצלחה שיסייעו להם בכל תחומי החיים. אני מברך את צוות בית הספר בראשות המנהלת הדס שרעבי על האמונה הבלתי מסויגת המסייעת לתלמידות להגיע להישגים משמעותיים”.

ראש העיר קרית מלאכי אליהו זהר: “ילדי קרית מלאכי הם בעלי יכולות מדהימות והחזון החינוכי שלנו כדי לממש אותם קורם עור וגידים. אני גאה בכן תלמידות ומעריך מאוד את העבודה של הנהלת בית הספר והמורות, המשקיעות את כל יכולתן על מנת למקסם את ההישגים של תלמידות ותלמידי התיכון”.

 

סגור לתגובות