מפקחת ארצית בבתי הספר העל יסודיים הגיעה לביקור

“קרית מלאכי היא עיר שהחינוך עומד בראש מעייניה”

ביום שלישי השבוע הגיעה דסי בארי – מפקחת ארצית של בתי הספר העל יסודיים בישראל לביקור התרשמות בקרית מלאכי ובתיכון דרכא. המפקחת התרשמה מהעליה המתמדת בציוני הבגרות, מהעבודה היסודית של אנשי החינוך ומהראייה לרחוק של ראש העיר אליהו זהר ומנהל אגף החינוך מיכאל בן שטרית. בסיום הביקור הציבה המפקחת בפני מנהלת רף גבוה למספר העוברים את מבחני הבגרות.

 הביקור נפתח באולם הישיבות של העירייה במהלכו התמקדה המפקחת בארי בחשיבות טיפוח הלומד העצמאי, המביא להצלחה. “קודם הגעתי לעיר למדתי את נתוני החינוך בעיר לעומקם ומהם עולה שבקרית מלאכי נעשית עבודה פדגוגית מקצועית” אמרה. עוד ציינה בארי כי קרית מלאכי היא עיר שיודעת את מטרותיה החינוכיות בטווח הרחוק ועיר שהחינוך עומד בראש מעייניה. באולם הישיבות נכחו ראש העיר והממונה על החינוך אליהו זהר, מפקחים נוספים במשרד החינוך, מנהל האגף מיכאל בן שטרית, מנהלות ומנהלי בתי הספר בעיר.

ביקור המפקחת בקריית מלאכי

ביקור המפקחת בקריית מלאכי

ראש העיר שיבח את הקשרים הטובים עם משרד החינוך והעומד בראשו השר נפתלי בנט וציין כי מאז נכנס לתפקידו הביט לטווח הארוך, אל העתיד ומסקנתו הייתה שהשקעה בחינוך תניב את הפירות המשמעותיים ביותר: “אני משקיע בחינוך כדי לטפח מנהיגות מקומית. אני משקיע בחינוך כי אני מאמין שעיר שבה החינוך טוב, צעירים בני העיר ישובו אליה וחינוך טוב ימשוך לעיר שלנו אוכלוסיה חזקה” אמר זהר.

מיכאל בן שטרית מנהל אגף החינוך סקר את מערכת החינוך בעיר והדגיש את היציבות כלפי מעלה בנתוני הבגרות ובנתוני תעודת הבגרות האיכותית.

בתום המפגש המשיכה הפמליה לתיכון דרכא כדי להתרשם מהעשייה החינוכית. בבית הספר הוצגו בפני הנוכחים שלושה צירי עשייה מרכזיים; למידה משמעותית, הדרך החדשה לטיפוח תלמידים בני העדה וקידום הישגים.

ביקור המפקחת בתיכון דרכא

ביקור המפקחת בתיכון דרכא

 

המפקחת ביקרה במרחבי למידה פדגוגיים, בחדר המתמטיקה – ‘אסקייפ רום’ וחדר אומנות. היא שוחחה עם צוות המורים והתרשמה ממקצועיותם.

בסיום, סיפרה המנהלת מיכל חזן על העלייה המתמדת והעקבית בנתוני הבגרות בתיכון. המפקחת בארי פרגנה לצוות החינוכי והציבה בפני המנהלת אתגר: להגיע לרף של 92% אחוז העוברים את מבחני בגרות.

סגור לתגובות