תלמידי דרכא מתכוננים לתחרות ארצית במדע

תלמידי הכיתה המדעית בגימנסיה דרכא קרית מלאכי נסעו ביום שני השבוע לביקור במוזיאון המדע בירושלים. התלמידים עבדו במעבדות המשוכללות של המוזיאון והתכוננו לארוע השיא – הצגת הפרויקט בתחרות הגמר.

בחודשים האחרונים תלמידי המגמה המדעית בגימנסיה דרכא עובדים על פיתוח בית ירוק וחסכוני באנרגיה. מדובר במסגרת תכנית בשם Open Schools for Open Societies המשותפת לאיחוד האירופי, מוזיאון המדע ע”ש בלומפילד ירושלים ומרכז הפיתוח של אורט. מטרת התכנית היא הרחבת ההון המדעי על ידי שיתוף פעולה בין תלמידים, מורים והקהילה המקומית, ומתוך יצירת תרבות של חדשנות ואזרחות אחראית. התכנית הציבה לעצמה יעד שאפתני של 1,000 בתי ספר ב-10 מדינות מרחבי אירופה, אשר יקיימו פעילויות Open Schooling. גימנסיה דרכא הוא אחד מעשרה בתי ספר בישראל המשתתפים בתכנית.

ביקור תלמידי ב"יס דרכא במוזיאון המדע

ביקור תלמידי ב”יס דרכא במוזיאון המדע

תלמידי דרכא הגיעו בליווי המורה למדעים פאינה דוידוביץ’ ומנהלת מרכז מדעים קרית מלאכי – טליה ברנד ליום מרוכז, כדי להתקדם בבניית הבית הירוק והחסכוני. הם פעלו במעבדת המייק המאובזרת של המוזיאון ונעזרו בצוות פיתוח התכנים ואנשי בית המלאכה שלנו.

ביקור תלמידי ב"יס דרכא במוזיאון המדע

ביקור תלמידי ב”יס דרכא במוזיאון המדע

המשך הביצוע יתבצע בבית הספר, עד אירוע השיא בחודש מאי בו יציגו התלמידים את תוצרי העבודה שלהם לצד תלמידים מבתי ספר נוספים ברחבי הארץ

ביקור תלמידי ב"יס דרכא במוזיאון המדע

ביקור תלמידי ב”יס דרכא במוזיאון המדע

עומר גייסט, רכז  התכנית במוזיאון המדע ע”ש בלומפילד ירושלים מציין כי הפרויקט מביא את בשורת ה-Open Schooling לבתי הספר ברחבי אירופה ובישראל, עם דגש על בתי ספר בפריפריה. “שמחנו לארח במוזיאון המדע בירושלים את התלמידים מגימנסיה דרכא קרית מלאכי, ליום שיא של למידה הדדית, תוך שימוש במשאבים הייחודיים של המוזיאון, לטובת פתרון בעיות מעולם האמיתי. המוזיאון כמוסד שמעשיר ומרחיב את הידיעות של בני הנוער, מהווה גשר בין מערכת החינוך הפורמלית לבלתי פורמלית תוך עידוד יצירתיות וחשיבה חדשנית המעודדת שיתופי פעולה לא רק בין התלמידים אלא גם בקהילה”.

סגור לתגובות