תלמידי תיכון אמי”ת בטיול עם נערים בעלי צרכים מיוחדים

תלמידי כיתה י’ בקרית מלאכי החליטו השנה לקיים את הטיול השנתי שלהם עם נערים בעלי צרכים מיוחדים בעיר צפת. אליאב בן חמו, תלמיד כיתה י’: “הטיול הזה יישאר חקוק בי הרבה זמן”

טיול בי"ס אמית מרץ 2018

טיול בי”ס אמית מרץ 2018

 

בשבוע שעבר יצאו תלמידי שכבת י’ מתיכון אמי”ת למסע “לעבדה ולשמרה” – מסע של אהבת הארץ וחיבור לנופיה ולאנשיה. המסע כלל מסלול מאתגר עם סדנאות קבוצתיות, עבודה חקלאית ומסע אלונקות. אך מעל לכל, החוויה המשמעותית ביותר הייתה שכל הפעילויות התקיימו בשיתוף כ-40 חניכי הוסטלים, צעירים ומבוגרים בעלי צרכים מיוחדים. למרות שחלק מהילדים חששו בהתחלה עד מהרה נפלו המחיצות והמפגש בין שתי הקבוצות היה מקסים והלב נפתח כלפי היופי, הפשטות והשמחה הטבעית של הנערים בעלי הצרכים המיוחדים.  “יצאנו לחג החירות מתוך חווית מסע עוצמתית של חירות רוח האדם.” אמר דוד קונוטובסקי מנהל נתיב התיכון בבית החינוך אמי”ת.

אליאב בן חמו, תלמיד כיתה י’ שהשתתף במסע סיפר כי המסע היה מאוד משמעותי עבורו “פעם ראשונה שאנו נחשפים לאנשים בעלי צרכים מיוחדים. כל אחד מהם חדר לנו לנשמה, הייתה להם אהבה מיוחדת ורצון להכיל ולהיות שותפים בכל. אני מרגיש שקיבלתי יותר מאשר נתתי במסע זה, זה משהו שיישאר חקוק בי לעוד זמן רב.”

הדס שרעבי מנהלת ביה”ס אמרה: “מזה זמן שאנו לא מקיימים טיולים שנתיים בבית הספר אלא מסע לערכים. בבית החינוך אמי”ת אנו מאמינים בהקניית ערכים בצורה חווייתית לתלמידנו, על מנת להפוך אותם לבוגרים ערכיים יותר ותורמים לחברה”

טיול בי"ס אמית מרץ 2018

טיול בי”ס אמית מרץ 2018

סגור לתגובות