תלמידי תיכון אמי”ת במקום הראשון בתחרות פיזיקה

ושוב אתכם: תלמידי תיכון אמי”ת זכו במקום הראשון בתחרות פיזיקה

לאחר הזכייה בתחרות ‘סודקות’ הארצית, תלמידי בית החינוך אמי”ת קרית מלאכי קוטפים גביע נוסף, והפעם מצוינות מדעית. התלמידים גרפו את המקום הראשון בתחרות ה”מכונה המופלאה”, והעפילו לתחרות העולמית.

תלמידי בית ספר אמית בקבלת הפרס התחרות פיזיקה

תלמידי בית ספר אמית בקבלת הפרס התחרות פיזיקה

 

ביום שני השבוע התקיימה תחרות ארצית מטעם פרויקט ‘קדם עתידים’ בשם ‘המכונה המופלאה’. התחרות בנושא מצוינות מדעית מיועדת עבור תלמידי  כיתות ט׳ ברחבי הארץ ותלמידי בית החינוך אמי”ת זכו במקום הראשון. תלמידי אמי”ת ייצרו מכונה המצליחה לשפוך קורנפלקס לתוך קערה ובעקבות הזכיה הם יטוסו לייצג את ישראל בתחרות בינלאומית.

במסגרת התחרות התלמידים היו צריכים במשך חודש בלבד לייצר מכונה בה יהיו לפחות 20 מעברים פיזיקליים ולבסוף שהמכונה גם תבצע פעולה מסוימת. “מטרת התחרות היא לגרום לילדים להבין שהפיזיקה זה כיף ולדחוף אותם למגמה מדעית” אמרו בתיכון אמי”ת. במסגרת פרויקט זה התלמידים מקבלים תגבורים במקצועות הליב”ה וסיורים באוניברסיטאות וחברות הייטק. בשנה שעברה תיכון אמי”ת אירח את התחרות והנציגים מקרית מלאכי נבחרו לחביבי הקהל וזכו במקום הרביעי.

הקבוצה מקרית מלאכי מנתה את התלמידים: רביד הרוש, נהוראי הרוש, לירן בוהדנה,  אלון נגב, שקד יוסף, הודיה גיבטה, הודיה כהן חדד, ירין ברינשטיין, אורחי בר טפירו ואלישיב חדד ואלו החליטו ליצור מכונה השופכת קורנפלקס לקערה בעזרת כ-20 מהלכים. ״היו הרבה תקלות” סיפרה קפטנית הקבוצה רביד הרוש “כל פעם שפתרנו בעיה, התגלתה בעיה אחרת, אבל לא ויתרנו ונתנו את כל כולנו לפרויקט ורואים את בתוצאה״. התוצאה כאמור היתה מקום ראשון מבין התיכונים במחוז דרום.

אלון נגב, הקפטן הנוסף בקבוצה הפתיע את השופטים בידע הרב שלו בתחום וענה תשובות לשאלות המאתגרות: “המעמד היה מלחיץ בעיקר  בגלל המהנדסים בעלי הניסיון שבוחנים אותך, אך כשאתה בטוח במשהו אתה לא חושש”

תערוכת בית ספר אמית בתחרות פיזיקה

תערוכת בית ספר אמית בתחרות פיזיקה

 

הדס שרעבי, מנהלת ביה”ס הוסיפה ואמרה השבוע: “אני גאה בתלמידים, ונרגשת מאוד לראות שהם קוצרים הישגים. בית הספר חרט על דגלו את נושא המצוינות המדעית, וכבר בכיתה ז’ אנו מאתרים את התלמידים למסלול המצוינות שיוביל אותם עד הצבא. אני רוצה לשלוח ברכות לזוכים: ותודות למלווים: אלירן כתובים ואלי שימחוני.”

סגור לתגובות