זוכרים את החיים

מחלקת הנוער קרית מלאכי קיימה ביום שלישי השבוע טקס לסיום פרויקט ‘זוכרים את החיים’. במסגרת הפרויקט תלמידי התיכונים אמי”ת ודרכא ערכו ספרים שהנציחו חללי צה”ל תושבי קרית מלאכי. “בדור הסלפי שמנציח בעיקר את האני, מרגש לראות את צעירי קרית מלאכי מנציחים את הגיבורים האמתיים” אמרה בטקס מפקחת משרד החינוך ד”ר איילה חג’ג’.

 הנצחת חללי צהל

בחודשים האחרונים נפגשו 30 תלמידי התיכונים עם המשפחות, שמעו את הסיפורים האישיים, אספו תמונות ויצרו אלבום הנצחה. את התלמידים ליוו תשעה פרחי הוראה שהדריכו אותם לאורך הפרויקט החשוב. בהדרגה, תוך העמקה בתכנים, התחברו התלמידים ופרחי ההוראה ונקשרו לסיפורי הנופלים והמשפחות.

ביום שלישי השבוע התקיים טקס הסיום בהשתתפות משפחות השכולות, התלמידים , פרחי ההוראה, ואנשי ציבור. “אני מתאר לעצמי שלא קלה היתה המשימה, לפחות מבחינה רגשית” אמר ראש העיר אליהו זהר בטקס “לדלות סיפורים מהורים ואחים, להציף את הכל שוב, ולחוות את הכאב יחד איתם. אני גאה בכם על פעילות זו, גאה להיות ראש עיר שאלה הם בניה”.

הנצחת חללי צהל

ד”ר איילה חג’ג’ לשעבר מנהלת בית ספר נצח ישראל בעיר וכיום וכיום מנהלת מנהל חברה ונוער במשרד החינוך, מחוז דרום החמיאה לתלמידים שחלקם התחנכו אצלה: “זהו פרויקט חשוב למשפחות וגם לתלמידים. בדור הסלפי שמנציח בעיקר את ה’אני’, מרגש לראות את צעירי קרית מלאכי מנציחים את הגיבורים האמתיים. ישר כח למנהל מחלקת הנוער רונן אתגר על העבודה הטובה עם הנערים” אמרה חג’ג’. עוד נכחו בארוע: ד”ר אדיר זלצר יזם פרויקט ההנצחה הארצי, מנהל סניף יד לבנים קרית מלאכי סמי ועקנין, מיכל חזן מנהל תיכון דרכא והדס שרעבי מנהלת תיכון אמי”ת

בסיום הפרויקט התקיים טקס מכובד בו התלמידים והסטודנטים הגישו למשפחות את האלבומים. בני המשפחה התרגשו במהלך הערב והודו לתלמידים על הנצחת יקיריהם.

הנצחת חללי צהל

סגור לתגובות