מחיר למשתכן: התקיים סיור קבלנים

פרויקט ‘נאות הכפר’ מתקרב למועד סגירת המכרז בתאריך ה18 ליוני הקרוב. ביום רביעי שעבר התקיים סיור קבלנים במתחם וכן קבלת הסבר מפורט מנציגי  רשות מקרקעי ישראל ומשרד הבינוי והשיכון. מחיר המקסימום למ”ר יעמוד על 6,600 שקלים.

שכונת ‘נאות הכפר’ ממוקמת סמוך לשכונת בן אהרון, לכיוון כיכר באר טוביה ותכלול 278 יחידות דיור בסך הכל. בשלב הראשון שפורסם למכרז עבור קבלנים ויזמים, ישווקו 136 יח”ד מתוכן 26 מגרשים בתוכנית ‘בנה ביתך’ ו-110 יח”ד בבניה רוויה. בשלב השני שיצא למכרז בהמשך, ישווקו שאר הדירות. הפרויקט מתוכנן לבנייה של 2-4 קומות.

נציגי משרד הבינוי והשיכון העבירו הסבר מפורט לקבלנים, הכולל מצגת עם תנאי ההגשה למכרז ביניהם: על הקמת הגינות הציבוריות, סלילת הכבישים ועוד. ראש העיר אליהו זהר, מנכ”ל העירייה תמיר היזמי ומהנדס העירייה נעם רווחה ענו לשאלות הקבלנים בנוגע לדרישות העירייה והקלות בעתיד. על פי חוברת המכרז המחיר למ”ר לא יעבור את ה6,600 או 6,500 שקלים למ”ר, תלוי באיזה מתחם.

מחיר למשתכן

תוכנית “מחיר למשתכן” החינה חוד החנית של ממשלת ישראל להורדת מחירי הדיור ובהובלת משרד האוצר, משרד הבינוי והשיכון ורמ”י. מטרת התוכנית היא להקל על משפחות צעירות לרכוש ​​דירה ראשונה בתנאים מועדפים בהנחה של 200 אלף שקלים ממחיר השוק, לכל הפחות.

התוכנית בקרית מלאכי תעניק הזדמנות לצעירים לרכוש דירה במחירים אטרקטיביים ותנאי משכנתא נוחים עם עדיפות של 20 אחוז מסך הדירות לתושבי העיר.

על פי הקריטריונים שקבע משרד הבינוי והשיכון הטבות ל-20 האחוזים כוללת את אלו שמקום מגוריהם הקבוע ב-3 השנים האחרונות או ב-4 שנים מתוך 10 השנים שקדמו למועד פרסום המכרז, היה בתחום השיפוט של קרית מלאכי.

פרויקט ‘נאות הכפר’ יכלול גם שדרוג והחלפת תשתיות ברחובות הרצל ובן גוריון הסמוכים, גן משחקים גדול ייבנה מערבית לשכונה, טיילת ושביל אופניים.

 המכרז צפוי להיסגר בתאריך 18 ליוני בשעה 12:00 בצהריים.

סגור לתגובות