נערים בעולם העסקים

ביום חמישי שעבר נחנך בקרית מלאכי מרכז יוניסטרים ליזמות עסקית וחברתית בקרב בני נוער. מטרת הפרויקט היא לחשוף נערים לעולם העסקים, להעניק להם את הכלים לקבוע את עתידם בעצמם ולהוביל מיזמים קהילתיים במטרה להשפיע על העיר. ביום רביעי הבא הם ישתתפו בתחרות “יזם השנה 2018”.

מרכז יזמות יוניסטרים הוקם בקרית מלאכי על ידי עמותת יוניסטרים, המכשירה בני נוער ליזמות עסקית וחברתית בתמיכת הפדרציה היהודית של לוס אנג’לס. במרכז הממוקם במתחם בית החינוך אמי”ת משתתפים 25 בני נוער תושבי העיר ותלמידי התיכונים דרכא ואמי”ת.  במהלך השנה נחשפו בני הנוער לעולמות היזמות והעסקים ונחשפו למגוון רחב של עולמות תוכן בעולם העסקים. לאחר מכן עברו תהליך סיעור מוחות אשר נחתם בועדת go\no go  אל מול חבר שופטים של אנשי עסקים אשר המליצו עם אלו שני מיזמים להתקדם לבדיקות היתכנות וסקרי שוק. עד לפתיחת המתחם החדש, למדו התלמידים בבאחת הכיתות של בית החינוך אמי”ת ולאחר חניכת המרכז שמשמש כהאב טכנולוגי התלמידים יכולים יותר להגשים את עצמם בעולם היזמות העסקית. את יוניסטרים קרית מלאכי מנהל כפיר צור.

לאחר חניכת המקום וקיבוע המזוזה על ידי ראש העיר קרית מלאכי אליהו זהר, התקיימה גם חזרה גנרלית לקראת אירוע השיא של העמותה – “תחרות יזם השנה 2018” הכולל יזמים מכל הארץ. בטקס נכחו  גם אנשי עסקים ומתנדבים מחברת אינטל קרית גת ומהבנק הבריטי HSBC,הנחשב לאחד הגדולים בעולם. נציגי החברות הגיעו בכדי לתת משוב להדמיות ולדוכנים לקראת האירוע.

“תחרות יזם השנה 2018” תתקיים ביום רביעי הבא בהיכל התרבות תל אביב בשעה 18:00, במסגרתה יציגו כ1,000 בני נוער חניכי יוניסטרים בישראל את חברות הסטארט-אפ אותן פיתחו במסגרת התכנית. חבר שופטים מקצועי יבחן את החברות ויבחר את “הסטארט-אפ המצטיין” של השנה. האירוע מתקיים בנוכחותם של יו”ר רשות החדשנות – אהרון אהרון ויו”ר, מייסד עמותת יוניסטרים – רוני צארום וכ 1,500 אנשי עסקים מהחברות המובילות במשק. תלמידי קרית מלאכי יחשפו שני מיזמים מעניינים: הראשונה –  ערכת עזרה ראשונה לכל כיס הנקראת  pocketaid והשניה היא אפליקציית ניווט והתמצאות בתוך קניונים, כך שנוכל להגיע לכל חנות או עסק במהירות. יוזמה זו נקראת allmall.

כפיר צור מנהל מרכז יוניסטרים קרית מלאכי: “זוהי השנה הראשונה של יוניסטרים בקרית מלאכי והמחזור הראשון בהחלט מהווה פריצת דרך לנערות ונערים בעיר ומתווה דרך חדשה של שינוי חיובי ויאפשר להם להיות שותפים להצלחת הסטארט-אפ ניישן”.

-רקע על פרויקט יוניסטרים-

עמותת יוניסטרים פועלת בשותפות אסטרטגית עם פדרציית לוס אנג’לס במטרה להוביל לשינוי חברתי באמצעות הכשרת בני נוער וצעירים ליזמות עסקית וחברתית. יוניסטרים הוקמה מתוך מטרה להעניק לנוער ולצעירים שגדלו בפריפריה החברתית והגיאוגרפית את הכלים לקבוע את עתידם בעצמם, לפרוץ את המסגרת בה הם גדלים, להצליח ברמה האישית בעולם היזמות והעסקים ובמקביל להוביל מיזמים קהילתיים במטרה להשפיע על העיר בה הם גדלו. כל זאת לצד מפגש עם בני נוער מתרבויות ומגזרים שונים הקיימים במדינה ובכך להכשיר מנהיגות המקדמת דו קיום בארץ. את בני הנוער מלווים בהתנדבות מעל 4,000 אנשי עסקים המעבירים את הידע העסקי ממקור ראשון ומהווים עבורם מודל לחיקוי. יוניסטרים פועלת ב-60 יישובים ברחבי הארץ עם מעל ל-2,000 בני נוער מכלל המגזרים במדינת ישראל.

סגור לתגובות