מבצע לבדיקת תפילין ומזוזות

היו מקרים שמצאתי מזוזות ריקות

כמידי שנה בימי חודש אלול המועצה הדתית קרית מלאכי יוצאת במבצע לבדיקת תפילין ומזוזות ללא תשלום. הסופר ר’ גבריאל פרץ מספר כי נתקל במקרים חמורים בהם קלף המזוזות היה ריק או אותיות חסרות בתפילין “לפעמים אנשים קונים ממקומות לא מוסמכים וזאת הבעיה

על פי המסורת נהוג לבדוק את התפילין והמזוזות בימי חודש אלול, חודש הרחמים והסליחות. בכדי להקל ולעודד את תושבי העיר החליטו במועצה הדתית בשלוש השנים האחרונות לאפשר את הבדיקה לתושבי העיר ללא עלות.

את הבדיקה עורך סופר הסת”ם המומחה ר’ גבריאל פרץ שמספר על עליה בביקוש לבדיקת תפילין מדי שנה “אני בודק עשרות מזוזות ותפילין בחודש הזה, לכל מי שפונה אלינו. יש מקרים חריגים שבמזוזה לא כתוב כלום כי תושבים קנו ממקומות לא מוסמכים או מקרים בהם האותיות בקף התפילין היו מרוחות בגלל שאנשים השאירו פעמים רבות את התפילין ברכב, בחום”.

זמן הבדיקה אורך יומיים שלושה ומי שלא משיג תפילין חלופיות, הסופר פרץ מסייע לו גם עם גמ”ח תפילין.

את תשמישי הקדושה ניתן למסור לבדיקה במשרדי המועצה הדתית ברחוב הגליל 6 בימים ראשון שלישי וחמישי בין השעות 15:30-17:30. ניתן גם לתאם מראש עם הסופר הרב פרץ בטלפון:

054-2540086

הבדיקה ללא תשלום תתקיים עד סמוך לראש השנה בתאריך כה’ באלול תשע”ח (5.9.18)

הממונה על המועצה הדתית רפאל תורג’מן: “הביקוש לבדיקת תפילין עולה כל שנה ואנחנו שמחים על כך. זהו שירות מצוין אותו אנו יוזמים זו השנה הרביעית ברציפות. אני קורא לתושבים לנצל את ההזדמנות ולבדוק את התפילין והמזוזות ובהזדמנות זו אנו מאחלים כתיבה וחתימה טובה לתושבי העיר”

סגור לתגובות