חג הסיגד צוין ביום שני בערב במתנ”ס

“אנו צריכים ללמוד מכם על אהבת ציון האמתית”

 חג הסיגד צוין ביום שני בערב במתנ”ס העירוני בהשתתפות נכבדי הקהילה האתיופית ותושבי העיר * בדבריו ציין ראש העיר אליהו זהר את הניתוק של הקהילה באתיופיה משאר הקהילות בעולם ועל האדיקות בה שמרו על החג שמקורו מזמן הנביאים

הערב נפתח בניגון מסורתי של החלילן דמקה מלסה ובהקרנת סרטון על מהות החג. המנחה שירן אלמו- רכזת התעסוקה במחלקת קליטה, סיפרה על הכיסופים של יהדות אתיופיה לעלות לירושלים: ” ההיסטוריה של ביתא ישראל הנה ייחודית ומרתקת, היסטוריה של מאבק מתמשך לשמור על הזהות היהודית” אמרה אלמו “חג הסיגד תופס מקום מרכזי בהוויה הדתית והחברתית בחיי הקהילה. ומבטא את הכמיהה הגדולה להגיע לירושלים”.

ראש העירייה אליהו זהר ברך את ראשי הקהילה, הקייסים ואת חבר מועצת העיר היוצאת: גדעון מהרי וחברי מועצת העיר הנכנסת: שי סיום ויעקב טלה.  “בקרב יהדות אתיופיה הסבל היה כפול: הרצון להעביר אותם על דתם לצד האדיקות בה שמרו על המנהגים היו קשים. אך קשה שבעתיים היה הניתוק בן אלפי השנים משאר היהודים בעולם” אמר זהר “הקהילה האתיופית שהגיעה לארץ לפני מעט זמן יחסית, מלמדת את כולנו מהי שמירה על ערכי היהדות ומהי אהבת ציון אמיתית”.

בחלק האומנותי של הערב עלתה לבמה הזמרת יפית קסאי (הכוכב הבא). עוד נשאו דברים הקייס אנדלאו מהרט, חבר מועצת העיר שי סיום ועמרם אקלום המארגן מסעות למידה לאתיופיה והיה חלק מהמשלחת העירונית שיצאה מהעיר לפני כשנה. את הערב סיכם מנהל מחלקת קליטה יוסי בריהון שגם הסביר לנוכחים על הסדרי הנסיעה המסורתית לירושלים למחרת ביום שלישי.

חג הסיגד

סגור לתגובות