עוצמה בקרית מלאכי

באגף הרווחה והשירותים חברתיים קרית מלאכי חנכו ביום חמישי האחרון את ‘מרכז עוצמה’- למיצוי זכויות תושבים ולכלכלה נבונה. המרכז החדש כולל גם עמדה לחישוב זכאות בתחומים שונים בשיתוף פעולה עם אתר ‘כל זכות’. תושבת העיר ריגשה את הנוכחים בסיפורה האישי על היחלצות מחובות

מרכז עוצמה שנחנך בסוף השבוע שעבר מיועד עבור לקוחות אגף הרווחה והשירותים החברתיים אשר מתקשים למצות את זכויותיהם. במרכז יינתן ייעוץ להתנהלות כלכלית נכונה של משק הבית, ייעוץ למיצוי זכויות בכל התחומים וליווי לתעסוקה שמותאם גם ללקוחות שמנותקים משוק העבודה זמן רב ורוצים לחזור אליו. המרכז פועל בשותפות עם משרד הרווחה, קרן רש״י, הג’וינט וארגון פעמונים.

פתיחת מרכז עוצמה

פתיחת מרכז עוצמה

 

הכנס נפתח בברכתו של ממלא מקום ראש העיר והממונה על תיק הרווחה והשירותים החברתיים, עו”ד בצלאל (צלי) מזרחי. זה היה המפגש הרשמי הראשון של צלי מול כל עובדי האגף והוא סיפר כי נחשף בהדרגה לעשייה הרבה שמתקיימת בתחום ולעבודתם המשמעותית של העובדים. “זו בשורה עבור משפחות המתמודדות עם קושי במיצוי זכויות ומחסור בהזדמנויות לשינוי” אמר צלי על פתיחת מרכז עוצמה.

טלי אזולאי- רכזת מחוזית של התוכנית מטעם משרד הרווחה, החמיאה לאופן בו מופעלת התוכנית בקריית מלאכי ולתוצאות המעודדות עם המשפחות, תוך פרק זמן קצר יחסית.

מנהלת אגף הרווחה והשירותים חברתיים קרית מלאכי, יואלה תבור הדגישה בדבריה כי המרכז יסייע ללקוחות האגף להשיג פריצת דרך משמעותית בהתמודדות עם ניהול החיים ולהקל גם על העומס הרב של העובדות הסוציאליות בליווי הלקוחות. בני שחורי המייסד והבעלים של ‘עת לדעת’ שוחח על הנגשת העולם הכלכלי-החברתי לכלל אזרחי המדינה.

מנהלת מרכז עוצמה בקריית מלאכי, עו״ס תמר מלסה גולה, הציגה את עקרונות השרות והסבירה על עמדת מיצוי הזכויות החדשה שהוצבה בכניסה לאגף. בעמדה תינתן הדרכה וכל תושב יוכל לקבל מידע על זכויותיו בתחומים השונים באמצעות אתר ‘כל זכות’.

צוות מרכז עוצמה

צוות מרכז עוצמה

 

לסיום, לקוחת האגף לשירותים חברתיים בעיר סיפרה על הסיוע בכל התחומים שקיבלה בפרויקט בשם ‘נושמים לרווחה’. הסיפור לא הותיר עין יבשה והיה אישי ומרגש על מציאות של חובות כבדים, מינוס עמוק בבנק וחוסר ביטחון בסיסי בדיור ובגידול הילדים. בזכות הליווי האישי שקיבלה, היא צמחה להיותה אישה עובדת במשרה מלאה, עם חשבון בנק ביתרה ודירה שרכשה לילדיה שהפכו למצטיינים בלימודים.  וילדים שמצטיינים בלימודים.

 

מרכז עוצמה פתוח בכל ימות השבוע בשעות העבודה של האגף וניתן ללא תשלום ללקוחות האגף. ההפניה למרכז נעשית דרך העו״ס המטפל.

סגור לתגובות