ביקור השר לשירותי דת

השר וקנין: אפעל למימון נוסף למקווה בשכונת המחנה

השר לשירותי דת הנכנס יצחק וקנין שמונה לאחרונה לתפקיד, קבע את פגישתו הראשונה במסגרת תפקידו בקרית מלאכי. השר קיבל סקירה נרחבת מראש העירייה אליהו זהר על התקדמות העיר בשנים האחרונות ועל האוכלוסייה החדשה שהגיעה לקרית מלאכי. השר התעניין בבניית המקווה החדש בשכונת המחנה והתחייב כי המשרד ידאג להשתתף בעלויות.

הפגישה נפתחה בלשכת ראש העירייה אליהו זהר ומשם לחדר הישיבות. ראש העירייה יחד עם מנכ”ל העירייה תמיר היזמי הציגו בפני השר בעזרת מצגת את התפתחות העיר מבחינת תשתיות ועל מאות המשפחות שהצטרפו לעיר בשנה האחרונה. בשכונה החדשה אמורים להיבנות בין היתר: גני ילדים, מעונות ומקווה מפואר.

ביקור השר לשירותי דת

המקווה יכלול שלושה בורות טבילה ועלות בנייתו נאמדת בכ-5 מיליון שקלים. השר וקנין שמונה לתפקיד בתחילת החודש סיפר כי הגיע לאחרונה לסיכום עם יו”ר מפעל הפיס אביגדור יצחקי על מימון של מקוואות ובכוונת המשרד להשתתף במימון “את אביגדור אני מכיר שנים רבות ובפגישה בנינו אמרתי לו כי זה מבורך שמפעל הפיס מממן מאות פרויקטים בישראל, אבל צריך להשתתף גם במוסדות דת ושמחתי שהוא הסכים איתי” אמר השר והוסיף  “הייתי בפגישה גם בעיר אילת, אבל ניצלתי הזדמנות שהייתי שם, כך שאפשר לומר שזאת הפגישה הרשמית הראשונה שלי בתפקיד ואני שמח שבחרתי בקרית מלאכי”.

בפגישה נכחו הממונה על המועצה הדתית עמי אילוז, ממלא מקום ראש העיר עו”ד צלי מזרחי, יו”ר ש”ס- חבר המועצה מישל טפירו שמונה לאחרונה למנהל קשרי לקוחות של שירותי בריאות כללית באזור, סגן ראש העיר שמעון חזן ויועצי השר חיים אמסילי וישראל שניאור. חבר מועצת העיר מישל טפירו הזכיר את השר אריה דרעי שהיה שותף בפרויקטים רבים לפיתוח העיר בגובה מאות מיליוני שקלים בשנים האחרונות הן בכובעו כשר הפנים והן כשר לפיתוח הפריפריה הנגב והגליל.

היעד הבא של המשלחת היה המועצה הדתית קרית מלאכי. רב הערים קרית מלאכי ואשדוד הרב חיים פינטו שליט”א ברך את השר על כניסתו לתפקיד ודיבר על הקשר החם בין הקהילה המקומית למועצה הדתית. הממונה על המועצה הדתית עמי אילוז סיפר כי בזמן הקצר מאז המינוי הוא הכיר פרויקטים מיוחדים למען התושבים ביניהם: הדרכת כלות וחתנים, חגיגות בר מצווה כולל הענקת סט תפילין וטלית ועוד. אילוז גם תיאר בפני השר את מערך הכשרות המורכב של קרית מלאכי, האחראי על כ-70% מתוצרת הבשר בישראל.

ביקור השר לשירותי דת

לסיום ביקר השר בבית הספר בית יוסף. המנהל הרב ברוך כלף סיפר לשר על הצמיחה של בית הספר למרות האתגר ברישום התלמידים ועל חידוש שעבר בית הספר בשנה האחרונה בריצוף, תקרה חדשה ושיפוץ הכיתות. גם נושא בניית בית הספר החדש בשכונה החדשה על לדיון והשר המליץ על מספר דרכים לזירוז הבירוקרטיה.

סגור לתגובות