בוחנים את הארכת הצהרונים

סוזי לויאן מנהלת תכנית ניצנים במחוז דרום הגיעה לביקור והתרשמות מפעילת התוכנית בקרית מלאכי. במהלך היום עלה לדיון גם נושא הרחבת שעות הצהרונים עד לשעה 17:00, החל מהשנה הבאה.

“ניצנים” – הינה תוכנית צהרונים כלל ארצית בסבסוד משרד החינוך. מטרת התוכנית היא להאריך את ימי הלימודים בגני הקדם חובה ולתלמידי מוסדות החינוך בכיתות א’-ב’. מטרת הפגישה הייתה לשפר ולייעל את תכנית הלימודים בצהרונים ובמהלכה עלו סוגיות בנושא המתווה הפדגוגי במסגרות הצהרונים, תוכן החוגים והנחיה פדגוגית לצוותים. “העלנו גם את ההכרחיות של שיתוף הפעולה בין מנהלות הגן לגננות ניצנים” אמרה מיראל מאירוב רכזת יישובית של תכנית ניצנים.

בפגישה נכחו בין היתר יו”ר הקרן לפיתוח קריית מלאכי סגן ראש העיר שמעון חזן, מנהל אגף החינוך ד”ר אבי אדרי, מפקחות גני הילדים, מנחות פדגוגיות במשרד החינוך ומספר גננות מובילות בישוב.

עוד עלה לדיון  נושא הארכת הצהרונים בשנה הבאה עד לשעה 17:00. המנהלת המחוזית המליצה לחלק שאלון להורים, לבצע מיפוי ולבחון את מידת הצורך. בנוסף, לויאן תקשר את הרשות עם רשויות המקיימות פעילות צהרונים דומה, כדי ללמוד את הנושא לעומק. כמו כן, העירייה עושה מאמצים כדי להאריך את קייטנת פסח עד לשעה 16:00 במקום עד לשעה 13:00 כפי שהיה עד היום.

ישיבה להארכת צהרונים

רכזת תוכנית הצהרונים ביישוב מיראל מאירוב: ” התוכנית פועלת בהצלחה רבה בקרית מלאכי, במגוון פעילויות וחוגים לילדים. התחלנו בבחינת הארכת הצהרונים עד לשעה 17:00, החל מהשנה הבא”.

סגור לתגובות