עו”סים בשבילכם

יום העובד הסוציאלי שחל היום (שלישי) צוין באגף הרווחה והשירותים החברתיים בקריית מלאכי. מנהלת האגף יואלה תבור קיבלה את העובדות והעובדים עם שי אישי, ברכה מיוחדת ושוקולד כאות הוקרה על העבודה המסורה והמורכבת שהם מבצעים. בעירייה ברכו את העובדים בשלטי חוצות ברחבי העיר.

 יום העובד הסוציאלי

הפתעה נעימה ציפתה השבוע לעובדי האגף לשירותים חברתיים שבדרכם לעבודה גילו שהשדרה המרכזית בעיר מלאה בשלטי חוצות לכבודם. ראש העיר אליהו זוהר ומ”מ ראש העיר עו״ד צלי מזרחי הממונה על תיק השירותים החברתיים, היו חתומים על הברכה לרגל יום העו”ס שחל השבוע.

העובדים הסוציאליים עובדים עם האוכלוסיות המוחלשות בישראל ועושים כל שניתן כדי להוציא אותם ממעגל העוני. בנוסף קיים מערך כוננות 24/7 למקרי חירום, כך שהעובדים כבר מורגלים להתמודד עם העבודה גם אחרי שסיימו לעבוד.

אחת השלוחות הפעילות באגף היא היחידה לקהילה והתנדבות הפועלת בכל שכונות העיר, ומפיקה אירועים לטובת כלל התושבים. בשותפות עם גורמים נוספים בעירייה מתקיימים סיפורים בשכונות, יום המעשים הטובים, נשף לאנשים עם צרכים מיוחדים, ארועי קיץ בשכונות ועוד. בשנתיים האחרונות נפתחו בעיר 23 שירותים חדשים בהובלת האגף לשירותים חברתיים.

פעם בשנה בתאריך ה-19 למרץ מציינים את יום העובד הסוציאלי כדי להוקיר אותם על עבודתם. ביום שלישי השבוע הפתיעה מנהלת האגף יואלה תבור את העובדות והעובדים עם שי לכל אחת ואחד מהם בתוספת ברכה וחטיף שוקולד. “העובדים הללו עושים עבודה קשה כל השנה ופעם בשנה לציין את העובדה הזאת, זה המעט שאנו יכולים” אמרה תבור “אני מודה לראש העיר היקר שלנו ולמ”מ צלי מזרחי על שבחרו להעביר לכבוד יום העובד הסוציאלי הבינלאומי מסר פומבי ומרגש של תמיכה והוקרה לעובדים ולעשייה של האגף. זהו ביטוי נוסף לפועלם הרב של מנהיגי העיר לטובת התושבים והעובדים”.

מ”מ ראש העיר עו”ד צלי מזרחי הממונה על תיק השירותים החברתיים ציין כי עם היכנסו לתפקיד, נחשף למורכבות העבודה מחד ולעשייה הרבה של האגף מאידך  “העובדים במקצוע הזה לא מגיעים בגלל השכר, אלא רק בגלל האהבה לסיוע ולפתור את הפערים בחברה ומינימום שלנו הוא להגיד להם טובה על כך”.

“עיריית קריית מלאכי מוקירה את העובדים הסוציאליים, עובדות השכונה והמנהלה אשר פועלים כל השנה לשירות התושבים, הגנה על ילדים וחסרי ישע בסיכון” אמר ראש העיר אליהו זהר “עובדים אלו נמצאים בחזית הטיפול באוכלוסיות המוחלשות ומלווים משפחות במשבר ובמצבים רגישים ולעיתים אף נאלצים להתמודד גם עם הכפשות ותוקפנות בשל התפקיד המורכב שלהם. בחרנו לתת זרקור ולציין את עובדי האגף לשירותים חברתיים והעומדת בראשו המנהלת יואלה תבור גם במכוונים ברחבי העיר כדי שכלל התושבים ייחשפו להוקרת התודה עבורם”.

סגור לתגובות