קרית מלאכי מתגייסת

12 לוחמות ולוחמים מגרעין הנח”ל הצטרפו השבוע לקריית מלאכי במטרה להגדיל את אחוז המתגייסים לשירות משמעותי בצה”ל. החיילים, יקימו בתיכונים חדרי הכנה לצה”ל ויתוו קשר פרטני עם תלמידים בכיתות י’-י”ב.

תוכנית זו מתכתבת עם חזון ראש העיר אליהו זהר שהכריז על שנת 2019 כשנת השירות המשמעותי, מתוך הבנה כי שירות כזה הוא דרך חשובה למוביליות חברתית.

התוכנית נקראת ‘פרק משימה’ והיא מיועדת עבור חיילים שסיימו את השירות הצבאי, ממשיכים לפרק המשותף לכל חברי הגרעין ונמשך בהתאם למחזור הגיוס. בפרק המשימה עובדים החיילים למען הקהילה במגוון תחומים ביניהם: נוער במצוקה, פעילות בתנועות וארגוני הנוער, עבודה קהילתית, הכנה לצה”ל כשמטרת העל של הגרעין היא חינוך.

החיילות והחיילים מתגוררים בדירות שהרשות שכרה עבורם ובמהלך השנה הם גם ילוו גם משפחות המתגייסים. “לפני ההצטרפות לתוכנית התעדכנו על אחוזי הגיוס, הנשירה במהלך השירות ונתונים נוספים” סיפרה אחת הקצינות המלוות את התוכנית “יש לנו מטרה להגביר את המוטיבציה לשירות משמעותי בצה”ל בקרב הצעירים ולצמצם את אחוז הנשירה בשירות הצבאי. אנו זוכים לשיתוף פעולה מדהים מהרשות וזה ראוי לציון”. עם כניסתם לתוכנית, התקבלו הלוחמות והלוחמים על ידי ראש העיר אליהו זהר שברך אותם בהצלחה רבה “אנו מעודדים את בני הנוער לגיוס משמעותי ואני שמח שאתם מצטרפים אלינו למאמץ. הצלחתכם היא הצלחתנו”.

חיילי פרק משימה מתקבלים ע''י ראש העיר מר אליהו זהר

חיילי פרק משימה מתקבלים ע”י ראש העיר מר אליהו זהר

 

מנהל מחלקת הנוער רונן אתגר הוסיף: “מדובר בתוכנית חשובה מאוד אשר במקביל אליה יפעלו בעיר תוכניות חדשות נוספות בהן תוכנית ‘ניצוץ’ לליווי פרטני לבני נוער וחיילים ממשפחות הרווחה  ותוכנית הסייבר הלאומית ‘מגשימים’ שאף תעביר את פעילותה האזורית לקריית מלאכי”.

סגור לתגובות