חודש המעשים הטובים בקריית מלאכי

יום המעשים הטובים במוסדות החינוך בקריית מלאכי היה סיום של פרויקט ‘חודש המעשים הטובים’. במהלך החודש כל כיתה בכל בית ספר חשבו יחד עם המחנכת על רעיון למעשה טוב והנהלת בית הספר בחרה את הבולט ביותר להצגה בכנס מרכזי שהתקיים במתנ”ס. מנהל אגף החינוך אבי אדרי: “החלטנו להפוך את יום המעשים הטובים לחודש שלם ואני חייב להודות שהתוצאה היתה מדהימה”.

יום המעשים טובים

במהלך החודש האחרון כל בתי הספר בעיר היו עסוקים במציאת רעיון מקורי למעשה טוב. התלמידות והתלמידים התגייסו, כאשר גם חלק מההורים מצטרפים למשימה ויחד בצעו אותה ביום המעשים הטובים שחל ביום שלישי השבוע. את הרעיון יזמו באגף החינוך, היחידה לעבודה קהילתית והתנדבות באגף לשירותים החברתיים ומחלקת הנוער. שם הפרויקט שניתן לחודש המעשים הטובים נקרא “מתי עשית משהו טוב בשביל מישהו” וברחבי העיר חולקו אלפי צמידים הנושאים את המשפט.

יום המעשים טובים

בבוקר יום שלישי הנציגים התחלקו לקבוצות שכללו את ראש העיר אליהו זהר, מ”מ, סגניו וחברי מועצת העיר מהקואליציה והאופוזיציה, ועד ההורים, תנועות הנוער ואישי ציבור.

כל קבוצה סיירה בבתי הספר שם הציגה בפניהם כל כיתה יחד עם המחנכת או המחנך שלהם בפניהם את הרעיון שחשבו עליו.

בשעה 13:00 התקיים הכנס המרכזי באולם המתנ”ס העירוני וכל נציגי בית הספר עלו בתורם לבמה והציגו את הרעיון שלהם למעשה טוב. התלמידים הציגו את הרעיון שלהם בשיטת טד (TED)- למשך 3 דקות ממוקדות ומוצלחות. “כדי להביא את התלמידות והתלמידים לרמת הגשה טובה, הפגשנו אותם עם חברת ‘דיבייט’ המתמחה בהדרכת תלמידים בהופעה מול קהל והצגת פרזנטציה” סיפר מנהל אגף החינוך אבי אדרי. בסיום הכנס קיבלו מנהלי בתי הספר תעודות הוקרה על הטעמת המעשים הטובים בתלמידים ושיתוף הפעולה עם כל הגורמים. “היה כאן שיתוף פעולה יוצא דופן בין מנהלים ואגפים שונים בעירייה וזה היה מקסים ומוצלח במיוחד” הוסיפה אורטל עזריאל מנהלת היחידה לעבודה קהילתית והתנדבות.

יום המעשים טובים

מנהל אגף החינוך אבי אדרי: “חודש המעשים הטובים בקריית מלאכי התנקז ליום אחד והתוצאה היתה מדהימה בעיני. לקחנו את פרויקט יום המעשים הטובים של משרד החינוך כמה צעדים קדימה ושיתוף הפעולה של כל בתי הספר היה מיוחד והתגובות היו נלהבות”.

יום המעשים טובים

ראש העירייה אליהו זהר: “סיירתי בבתי הספר והתרגשתי לראות איך הדור הצעיר שלנו חושב בצורה מקורית על דרכים לעשיית והפצת טוב. המיוחד בקריית מלאכי שכל מוסדות החינוך: ממלכתי, ממלכתי דתי וחרדי יזמו והשתתפו ביום המעשים הטובים ולדעתי אין לזה אח ורע בישראל”.

סגור לתגובות