הקלות במדידות

קריית מלאכי נבחרה להוביל פיילוט בנושא תכניות המדידה הנדרשות להוצאת היתר בניה שיקצר את הבירוקרטיה בנושא. ביום רביעי לפני שבועיים הגיעו אדריכלים ומודדים, כדי ללמוד על הפיילוט החדש. ראש העיר אליהו זהר: “הבחירה בנו פעם אחר פעם לפיילוט חדש היא תעודת כבוד”

 את הפיילוט מובילים במרכז למיפוי ישראל (מפ”י) ושותפות אליו מספר רשויות, הנחשבות איכותיות בישראל, ביניהן קריית מלאכי. כיום, כל אדם, או קבלן, המעוניין לבנות בית פרטי, חנות, מפעל או מבנה רב קומות פונה בשלב הראשון למודד ומשם לאדריכל, בדרך ל”תיק מידע להיתר בניה” אותו מגישים במערכת המקוונת. מאחר ואדריכלים לא תמיד בקיאים דיים במדידות, מפ”י דורשים לאשר את תוכניות המדידה. עד כה, כאשר היו הערות על תוכנית המדידה, המידען היה מעבירים את התיקונים לאדריכלים ואלו למודד המבצע את הדרוש תיקון. “מדובר בבירוקרטיה מיותרת שהייתה מעכבת מאוד את היתרי הבנייה” אומר מהנדס העירייה, אדריכל נעם רווחה. מטרת הפיילוט היא לקצר את התהליך ולאפשר למודד בעצמו לקבל את ההערות, לקחת אחריות ולתקן בהתאם ללא תיווכו של האדריכל, עורך הבקשה להיתר.

בכנס נכחו עובדי מחלקת ההנדסה, אדריכלים ומודדים, והוסבר להם כיצד פועלת השיטה החדשה וכיצד היא תקצר עבורם את הליך בקשת היתרי הבנייה.

אירוח פיילוט מדידה

מהנדס העיר: “הוועדה לתכנון ובניה בקריית מלאכי קוצרת שבחים ומוערכת מאוד על אופי פעילותה ולכן נבחרנו להוביל יחד עם קומץ רשויות נוסף את הפיילוט של המרכז למיפוי ישראל. הליך הבקשות להיתרים יתקצר מהיום”.

ראש העירייה אליהו זהר: “אחרי תוכניות פיילוט של משרדי החינוך, הפנים ואיכות הסביבה, קריית מלאכי הצטרפה לפיילוט נוסף הפעם באחריות משרד השיכון. השינוי שעוברת קריית מלאכי הוא לא רק ויזואלי, אלא שינויי עומק באיכות העבודה, באחריות ובהון האנושי. זאת תעודת כבוד נוספת לעיר שלנו ואני מודה לעובדי מחלקת ההנדסה שעובדים קשה כדי לקצר תהליכים ולשפר את השירות לתושבים”.

סגור לתגובות