מניעת ניצול קשישים

פיילוט בקריית מלאכי: הסברה בבנקים למניעת ניצול קשישים

ועדה למניעת אלימות נגד אזרחים ותיקים התקיימה ביום שני השבוע בחדר הישיבות בעירייה. במהלך הישיבה הוצגו נתונים ומיפוי של הטיפול בוותיקי העיר, המסגרות והפעילות בה הם נוטלים חלק. למשתתפים הוצגה תוכנית פורצת דרך למניעת ניצול קשישים על ידי מכרים, בבנקים.

מי שהובילה את הכנס היתה אמנה אלמשעלי- עו”ס היחידה למניעת אלימות ולהבטחת שלום הקשיש בקריית מלאכי. אמנה סיפרה על ההרצאות המתקיימות במסגרות הקשישים בנושא מוגנות בבית, אלימות ומיצוי זכויות והדרכים בהם חושפים את האזרחים הוותיקים למידע חיוני ואף מציל חיים עבורם. ראש העירייה אליהו זהר התעניין במספר ביקורי הבית המתקיימים בבתיהם של הקשישים “האזרחים הוותיקים חלקם מבוני קריית מלאכי, הם ההורים שלנו ומחובתנו לדאוג לשלומם” אמר ראש העירייה “אני רוצה לקבל דיווח על ביקורי בית, תפתחו מקרר ותוודאו שלא חסר להם כלום ואם יהיה צורך בתקציב נוסף לנושא, תפנו אלינו ונמצא פתרונות”.

בין הנוכחים בכנס היו: מ”מ ראש העיר עו”ד צלי מזרחי- הממונה על הרווחה, סגן ראש העיר יוסי סולימני, ראשי אגפים, הרשות הלאומית לביטחון קהילתי, נציגי קופות החולים חברות סיעוד, מועדוני קשישים ועובדים סוציאליים.

בכנס נחשף כי במהלך חודש יוני יתקיים קמפיין יוצא דופן הכולל הסברה בכל הבנקים בקריית מלאכי. עובדי הבנקים יעברו הכשרה כדי לזהות ולאתר קשישים המנוצלים כספית על ידי קרוב משפחה, מכר או שכן. “אנו נעניק לעובדים כלים לזהות אם הקשיש נמצא במצוקה או שהוא חותם בעל כורחו, נותן ערבויות למרות שמגיע עם בן משפחה” מסבירה חנה מור מנהלת הרשות הלאומית לביטחון קהילתי קריית מלאכי “עובדי הבנקים ישתתפו בהרצאות ויידעו את מי לערב במקרים אלה”. בחודש הבא יתקיים גם יום עיון מורחב בנושא אלימות נגד קשישים ומי שהוזמנה לשאת דברים היא חברת הכנסת הטרייה מירב כהן (כחול-לבן) שבנאומה הראשון בכנסת הודיעה כי תילחם בכל דרך באלו שיעשקו וינצלו קשישים.

ועדה למניעת אלימות נגד קשישים

ועדה למניעת אלימות נגד קשישים

סגור לתגובות