6.7 מיליון נוספים לתקציב העירייה

תקציב העירייה לשנת 2019 שאושר לפני מספר חודשים על סך 207 שקלים, יקבל ביום שני הקרוב תוספת משמעותית. בזכות עבודת מטה מול משרד הפנים אושרו תקציבים נוספים שיוסבו לטובת החינוך, ניקיון, הצעירים והרווחה. ראש העירייה אליהו זהר: “תוספת של 6.7 מיליון שקלים זה הרבה מעבר לתכנון המקורי וכולם יוסבו לטובת הרחבת סל השירות לתושב”

בסוף חודש דצמבר 2018 הביא ראש עיריית קריית מלאכי אליהו זהר לאישור המליאה את התקציב לשנת 2019. התקציב שאושר עמד על 207,000,051 מיליון שקלים ותוספת של כ-2 מיליון שקלים בתקציב המותנה בקבלת תוספת למענקי איזון. ביום שני הקרוב יובא לאישור חברי המליאה תוספת של 6.727 מיליון שקלים לתקציב המקורי המורכב ממספר פרמטרים עיקריים: 3.4 מיליון שקלים מענק איזון, 3 מיליון שקלים הסכם עם באר טוביה ו-424 אלף שקלים מהוועדה לצמצום פערים שהגדילו את הסכום המקורי שעמד על 1.257 מיליון שקלים. במקביל יתבצע קיטון בהכנסות כתוצאה מהשקעה בפרויקט ניצנים בסך 1.1 מיליון שקלים.

 

מענק האיזון הוגדל ב-1.47 מיליון שקלים יותר מהתכנון בזכות לחץ רב שהפעיל ראש העיר על משרד הפנים בכדי להיטיב יותר עם התושבים. סך הכל ביום שני הקרוב יעברו 3.47 מיליון שקלים תוספת ממענקי האיזון, נוסף ל-24.6 מיליון שקלים שכבר עברו  בספר התקציב.

ההסכם עם באר טוביה שלא נכלל בתקציב כפי שקרה בשנים האחרונות, יכנס כעת לבסיס התקציב ויוקצה לטובת אירועים משותפים, תרבות וספורט בקריית מלאכי. יובהר כי לא מדובר בהסכם הקבע שצפוי להיות גבוה בהרבה- על פי החלטת ועדת ההכנסות של משרד הפנים.

אגף החינוך יזכה לתוספת של רכזת לחינוך המיוחד- אחד הנושאים שקיבלו מיקוד משמעותי בקדנציה הנוכחית, תפקיד מפקח על ההסעות של ילדי החינוך מיוחד וילדים המתגוררים במרחק גדול מבית הספר. גם עדכון דרגות השכר של סייעות הגנים הגיע לישורת האחרונה ותיקון רב שנים בשכרן יגיע לסיומו בתוספת תקציב של 293 אלף שקלים. תקציב זה כולל גם תוספת סייעות למצבת כח האדם בגני העירייה. כמו כן נוספו 70 אלף שקלים למתקני כושר בשכונות ומתקני חצר בגנים.

באגף הרווחה והשירותים החברתיים יתווספו תקנים להשמה עבור אנשים עם מוגבלויות במפעל אופק ומקומות תעסוקה נוספים באזור וכן הגדלה של תקציב ‘מיזם תזונתי’ המעניק למשפחות מעוטות יכולת ארוחות חמות מדי יום.

מחלקת התברואה תקבל תוספת של כ-700 אלף שקלים לניקיון, טיאוט וגינון. בין היתר תתוגבר המחלקה ב-5 עובדי ניקיון נוספים.

מרכז הצעירים יקבל תוספת שתוסב לעידוד חיילים משוחררים לאקדמיה, קורסים מעולם הטכנולוגיה וההייטק, חשיפת צעירים וקידומם לתארים מובילים ואירועי תרבות לסטודנטים וצעירים.

ראש העירייה אליהו זהר: “תוספת של 6.7 מיליון שקלים *ותקציב שיא בגובה 214 מיליון שקלים וחצי לשנת 2019* הם הרבה מעבר למצופה. זו תוצאה של עבודת מטה דקדקנית ואחראית בכל הרמות ובשורה נפלאה לתושבי קריית מלאכי בהרחבת סל השירותים עבורם. קריית מלאכי בדרך להפוך לעיר מרכזית שתהווה דוגמה לרשויות אחרות בכל הפרמטרים”.

סגור לתגובות