עתידה של קריית מלאכי מונח על כתפכם

חברי הוועדה הגיאוגרפית במשרד הפנים הגיעו ביום רביעי שעבר לסיור בקריית מלאכי. מטרת הגעתם היא לשמוע את הנימוקים, לבחון את צרכי העיר ולנתח את מפת חלוקת ההכנסות מול המועצה האזורית באר טוביה. ראש העירייה אליהו זהר : “עתידה של קריית מלאכי וטובת ילדי העיר מונחים על כתפכם. יש לכם אחריות גדולה ואנו סומכים על שיקול דעתכם”

ביקור ועדה גיאוגרפית

תפקידה של הוועדה הגיאוגרפית מטעם משרד הפנים היא חלוקת הכנסות עם המועצה השכנה באר טוביה. המועצה זוכה לארבעה אזורי תעשייה עתירי הכנסות בזכות חלוקה לא שוויוניות מאז קום המדינה, בעוד קריית מלאכי כלואה גיאוגרפית וכפועל יוצא גם כלכלית מבלי אפשרות להתפתח.

הוועדה שביקרה בעיר כללה את רות יוסף- יו”ר הוועדה והחברים: איציק בלק, משה אלקסלסי, ישכר פרנקנטהל ומלי ח’גבי. הישיבה נפתחה בחדר הישיבות בעירייה, שם שמעו חברי הוועדה על האתגרים העומדים בפני העיר, הצרכים הרבים והסיבות לכך שלקריית מלאכי מגיעים עשרות מילוני שקלים במסגרת חלוקת ההכנסות. היעד הבא היה סיור במרכז המסחרי, בשכונות הוותיקות ובאזור התעשייה באר טוביה הגובל עם קריית מלאכי. בכל מקום נעצרה המשלחת וביקשה הסברים, ראש העירייה היה זה שהרחיב על האתגרים הרבים איתם מתמודדת קריית מלאכי.  לאחר הסיור חזרו החברים לישיבת סיכום בחדר הישיבות. בפגישה נכחו גם מ”מ ראש העיר עו”ד צלי מזרחי והסגנים שמעון חזן ויוסי סולימני וכן מנהלי האגפים בעירייה.

ביקור ועדה גיאוגרפית

ראש העירייה אליהו זהר סיכם את הסיור: “ראיתם במו עיניכם את הצרכים והמשאבים הגדולים אותם אנחנו חייבים, כדי להתמודד עם האתגרים. הוועדה שלכם יכולה לתקן עיוות מתמשך, יש לי אחריות כלפי תושבי קריית מלאכי ועתיד ילדי העיר וההחלטה שלכם היא גורלית עבורנו. אנחנו סומכים עליכם ומאמינים כי תבינו שלהחלטתכם יש חשיבות רבה לעתידה של קריית מלאכי”.

יושבת ראש הוועדה רות יוסף סיכמה את הביקור: “שמענו את כל המורכבות והבעיות וזה הרשים אותנו מאוד, אני חייבת לציין. נחזור הבית ונראה איך אנחנו מסתדרים עם כל השותפים, כי יש עוד רשויות שרוצות להצטרף להסכם עם באר טוביה. נעשה את הכי טוב שאנחנו יודעים לעשות. למדנו היום הרבה על קריית מלאכי”.

החלטת הוועדה היא בגדר המלצה שבסיומה תידרש קריית מלאכי להתייחס אליה ומשם תעבור לתגובת מנכ”ל משרד הפנים מרדכי כהן ולהחלטה וחתימה סופית של שר הפנים.

ביקור ועדה גיאוגרפית

סגור לתגובות