נבחרה מנהלת הגיל הרך

יעל דפנה טליאס החלה את עבודתה היום (ראשון) כמנהלת המחלקה לגיל הרך בעירייה- תפקיד שיאויש לראשונה בקריית מלאכי. במסגרת התפקיד יתקיים פיקוח פדגוגי לילדים בגילאי לידה עד 6. טליאס: “תוכנית ‘מיזם ינקות’ של קריית מלאכי משכה אותי לתפקיד”

אחד הדברים שבלטו בבדיקה שערכו במינהלת היישובית לפני כשנתיים וחצי, הייתה העובדה כי 68% מהתלמידים  נמצאים במסגרות חינוך לא מפוקחות. “הילדים נמצאים עם האמא בבית, הסבתא או במעון לא מפוקח והבנו שכדי לצמצם פערי שפה  חייבים לקבל אחריות מגיל לידה” מסבירה מנהלת המינהלת היישובית סיון שפר. הנושא השני עליו שמים דגש במינהלת הוא האוריינות שכדי  להצליח בבית הספר, כדאי להתחיל בגיל מוקדם ככל האפשר. “אחד מאבני הדרך ליישום התוכניות היה מינוי מנהלת הגיל הרך בנפרד ממנהלת מחלקת הגנים” אמרה שפר.

יעל דפנה טליאס (49) נבחרה לתפקיד על ידי ועדת בחינה בראשותו של מנכ”ל העירייה ומנהל אגף החינוך ד”ר אבי אדרי. עד לאחרונה כיהנה טליאס כמפקחת מעונות היום של נעמ”ת במרחב המרכז והשרון, היא בעלת ניסיון רב בחינוך והכשירה עובדי חינוך בסמינר הקיבוצים בבית ברל. טליאס בעלת תואר ראשון בחינוך מטעם סמינר הקיבוצים, תואר שני בניהול מערכות חינוך במרכז הלימודים האקדמי ונמצאת כעת בלימודי דוקטורט.

תפקידה של יעל דפנה טליאס יהיה בין היתר הנושא הפדגוגי של גילאי לידה עד 6, המשך הפיתוח של תוכנית ‘מיזם ינקות’ שנפתח בשנה שעברה וסנכרון בין המעונות, המשפחתונים והמרכז לגיל הרך שתפקידו יאויש בקרוב.

מנהלת הגיל הרך בעירייה יעל דפנה טליאס: “שמעתי על מיזם הינקות- תוכנית פורצת דרך ומשמעותית וזו אחת הסיבות שבחרתי להגיע לקריית מלאכי. הגיל הרך זהו גיל משמעותי עבור הילדים והמגמה היא להכניס כמה שיותר ילדים למסגרות החינוך עוד לפני הכניסה לגן. נבנה יחד תוכנית אב שתרכז את כל הילדים עד גיל 6 ונוודא שכמה שיותר מהם יהיו תחת המטרייה של המחלקה לגיל הרך”.

מנהל אגף החינוך ד”ר אבי אדרי: “מערכת החינוך בקריית מלאכי גאה להיות חלוצה ברמה הארצית במתן מענה לילדים מגיל לידה. הגב’ יעל טליאס תוביל מהלך שיתן מענה לילד מגיל לידה ועד לכניסתו לביה”ס היסודי. זהו צעד משמעותי מאוד במסגרת מענה טוב יותר ונכון יותר לילדי קריית מלאכי”.

ראש העירייה אליהו זהר: “מנהלת הגיל הרך זהו תפקיד חשוב נוסף שאנו מוסיפים לאגף החינוך. חשוב לנו להיות עם היד על הדופק לא רק מאז כניסת הילדים לגן אלא עוד קודם לכן, כדי שהילד או הילדה יקבלו את כל הכלים דרושים להם עם כניסתם לגן ולא להתחיל את האבחונים מרגע כניסתו לגן. אני מברך את יעל בהצלחה רבה בתפקידה החדש ואני בטוח שעם היכולות שלה, שכבת הגיל הרך תקבל קפיצת מדרגה בשנים הקרובות”.

יעל טליאס מנהלת הגיל הרך

יעל טליאס מנהלת הגיל הרך

 

סגור לתגובות