מקלים תהליכים עבור חיילי מילואים

עיריית קריית מלאכי פנתה למשרד הביטחון במטרה לקבל את שמות חיילי המילואים תושבי העיר. המטרה: להעניק הנחה בארנונה, מבלי שיצטרכו למלא טפסים. ראש העירייה אליהו זהר: “שמחים להקל בבירוקרטיה עבור חיילי צה”ל”

בחודש מאי 2018 הביא ראש העירייה אליהו זהר לאישור חברי המליאה, מתן הנחה בארנונה לחיילי מילואים פעילים. מדובר על הנחה של 5% מהארנונה הכללית, על מחזיק בנכס שהוא חייל מילואים פעיל, כהגדרתו בתקנות ההסדרים במשק המדינה. ההחלטה עברה פה אחד.

בשנת 2018 התגוררו בקריית מלאכי 320 חיילי מילואים פעילים הזכאים להנחה. לאחרונה נודע לראש העירייה אליהו זהר כי חלק מהחיילים תושבי העיר אינם מממשים את ההנחה, למרות הפרסום והנחה לבצע פנייה למשרד הביטחון כדי לקבל את רשימת החיילים ולבצע עבור כולם את ההנחה באופן גורף.

אילוסטרציה: תמונות חיילים בתרגיל צילום דובר צהל

אילוסטרציה: תמונות חיילים בתרגיל צילום דובר צהל

 

בשונה משאר המקרים של ההנחות בארנונה, במקרה של חיילי מילואים הדבר מתאפשר מאחר ואין צורך בטפסי בנקים, ביטוח לאומי וכינוס ועדות מיוחדות.

ראש העירייה אליהו זהר: “חיילי המילואים עוזבים את ביתם כדי להמשיך ולשרת את המדינה גם אחרי סיום השירות הסדיר. אנו גאים להיות בין הרשויות הראשונות בישראל המבצעות את קיצור הבירוקרטיה עבור החיילים ואנו מצפים לקבל את הרשימה ממשרד הביטחון בקרוב”

סגור לתגובות