אושרה הרחבת קייטנת המדע

משרד המדע והטכנולוגיה אישר לעיריית קריית מלאכי הגדלת מספר הכיתות בקייטנת המדע. באגף החינוך פועלים במרץ בשיתוף ועד ההורים על מנת לבצע רישום ולהפעיל קייטנה נוספת. העלות: 80 שקלים לשבוע של קייטנה

תוכנית של משרד המדע והטכנולוגיה מציעה שבוע של קייטנת קיץ בתחומי מדע וטכנולוגיה בעלות מסובסדת. הפעילות תתקיים במהלך חודש אוגוסט בעלות של 80  שקלים לילד, לאחר סבסוד המשרד. התוכנית מיועדת לתלמידי בית הספר היסודי ומטרת התוכנית היא הגברת מוטיבציה בתחומי המדע והטכנולוגיה והחשיפה אליהם כבר בגיל צעיר.

קייטנת המדע מיועדת לתלמידי כיתות ד’-ה’ ותכלול התמודדות עם אתגרים וטיפוח מציונות בדרך חווייתית ומהנה, חדשנות בהקשר לרובוטיקה והנדסה ויושם דגש על פיתוח מוטיבציה פנימית ללימודי מדע וטכנולוגיה. התלמידים יכירו את תחום הרובוטיקה תוך התנסות בסוגי רובוטים שונים וייחשפו לעקרונות פעולתם של חיישנים, בקרים ומעבדים.

עד כה, בית ספר חב”ד בנות בעיר היה היחיד שנענה לקול קורא שפרסם משרד המדע והטכנולוגיה לקיים את הקייטנה. רכזת המדעים המורה אביטל טסלר התנדבה להפעיל את הקייטנה ללא שכר ומתוך 10 הכיתות שהוקצו לקריית מלאכי בתחילה, 9 אוישו על ידי בית ספר חב”ד בנות. “כל רכזות המדעים קיבלו לידיהם את הקריאה של משרד המדע והטכנולוגיה להצטרף לקייטנה” הסביר שלמה אלחרר המתכלל העירוני “היחידים שמילאו את הקול קורא והתחייבו תקציבית לכל הסעיפים של המשרד היו בית ספר חב”ד בנות ולכן הם איישו 9 מתוך 10 הכיתות שהוקצו לנו”.

ועד ההורים בראשותו של היו”ר אורן אוזן נפגשו עם מנהל אגף החינוך ד”ר אבי אדרי ועם המתכלל העירוני שלמה אלחרר בבקשה להרחיב את קייטנת המדע החשובה והמעניינת, שגם מהווה סידור מצוין להורים בשלהי החופש הגדול.

בעירייה פנו בדחיפות למשרד המדע והטכנולוגיה וביקשו כיתות נוספות. ביום ראשון שעבר הוחזר תשובה חיובית: “הריני להודיעכם כי במסגרת הקול קורא הנידון אושרה לרשות קריית מלאכי תוספת של 4 קבוצות” כתב אלי שטמפפר מאגף מדע וקהילה במשרד למתכלל שלמה אלחרר. התשובה החיובית התקבלה בסיפוק רב ועתה באגף החינוך בשיתוף ועד ההורים העירוני עובדים על תוכנית אשר תֵאגם משאבים ובזכותה יוכלו התלמידים להשתתף בקייטנה.

מנהל אגף החינוך ד”ר אבי אדרי: “אני שמח שמשרד המדע והטכנולוגיה נענה לבקשתנו להגדיל את הכיתות. הפעלנו השנה קייטנות בגנים עד לשעה 16:00 ואנו עושים הכל כדי לתת מענה להורים ולהפעיל את קייטנת המדע המיוחדת בבית ספר נוסף. כאן המקום להעריך את היוזמה  של בית ספר חב”ד בנות ולמנהלת שרית שוויכה שמילאו את הקול קורא בעצמם והתחייבו להוצאות, לטובת תלמידות בית הספר”

סגור לתגובות