עיר שהיא בית אחד גדול

יוזמת בתים פתוחים הראשון של קריית מלאכי הסתיים בהצלחה יוצאת דופן. עשרות תושבים ועסקים מקומיים פתחו את דלתותיהם והפכו את היוזמה לפסטיבל ענק של תרבות ונתינה.

בימים שלישי עד חמישי שעבר התקיים פסטיבל בתים פתוחים בקריית מלאכי מתוך מטרה להוציא לאור את העשייה המגוונת, אנשי המקצוע והיצירה ודמויות המפתח בתחומים רבים ולחשוף אותם לקהל הרחב. כיאה לקריית מלאכי בקשה לפתוח את הבית גררה עשרות תגובות של מתנדבים ואנשי מקצוע שאירחו בביתם הרצאות, סדנאות וטעמים משעות הבוקר ועד לחצות לילה, בעלות כניסה של עד עשרה שקלים.

הרעיון הינו שיתוף פעולה של קהילת הסטודנטים “תוצרת הארץ” בקרית מלאכי, היחידה להתנדבות בקהילה של האגף לשירותים חברתיים, המכללה האקדמאית אחווה, מחלקת אירועים בעירייה ומרכז צעירים. מאות תושבים ואף ממושבי הסביבה הגיעו לבתים, טעמו, הקשיבו וקיבלו טיפים מקצועיים.

“המטרה העיקרית בפסטיבל היא להראות כי קיימת עשייה מגוונת ומקצועית בקריית מלאכי ולייצר פלטפורמה לאירועים וחיבורים קהילתיים בעיר” הסבירה חן נחמיה עברון מנהלת קהילת הסטודנטים בעיר “זאת הייתה הצלחה מסחררת מבחינתנו ושיתוף הפעולה של התושבים היה מדהים”.

בתים פתוחים בביתה של סיגל אברהם

בתים פתוחים בביתה של סיגל אברהם

רוזה רכזת שכונת קיבוץ גלויות אשר בתחומה התקיים אירוח בניחוח הקהילה הבוכרית והמרוקאית סיפרה: “במועדון ‘רחל אימנו’ בו חברות נשים מגיל 50 ומעלה עבדו קשה לפני האירוח של המטבח הבוכרי והכל היה אותנטי עם כל הלבוש והמסורת” סיפרה בהתרגשות “גם קבוצת ‘הסלון של רוזה’ ארחו את תושבי העיר עם המטעמים מרוקאים עם כל הכלים המיוחדים. זאת הייתה חוויה נדירה של שילוב תרבויות”.

סיגל אברהם תושבת שכונת ‘כרמי הנדיב’ החדשה, במקצועה משלבת אימון וטיפול לחיזוק הכח הפנימי ומנחת קבוצות, ארחה בביתה סדנה לזוגיות: “הגענו לקריית מלאכי לפני כשנה מהעיר גדרה ומאוד שמחתי על הפנייה של ‘תוצרת הארץ’  במיוחד שזו הזדמנות טובה להיכרות ומפגש. בחצר ביתי העברתי הרצאה בנושא כלים לחיזוק הזוגיות בהשתתפות מספר זוגות. היה ערב נעים, מעשיר ומהנה! אני רוצה להודות לכל השותפים למיזם המקסים הזה ונקווה שמשנה לשנה, יותר ויותר תושבים ישתתפו בו”.

בתים פתוחים חגיגה בניחוח בוכרי

בתים פתוחים חגיגה בניחוח בוכרי

סגור לתגובות