אושר: קריית מלאכי תתחבר לכביש 6

הוועדה לנושאים תכנוניים עקרוניים אישרה כי כביש 3 הסמוך לקריית מלאכי יתחבר לכביש 6. מדובר בפריצת דרך משמעותית בבירוקרטיה של חיבור העיר למרכז הארץ. ראש העירייה אליהו זהר: “זו בשורה מדהימה לקריית מלאכי ובשלב הבא מתוכננת גם תחנת רכבת חדשה בסמוך לעיר”.

ביום שלישי לפני כשבועיים התכנסה הוועדה לנושאים תכנוניים עקרוניים (ולנת”ע) בראשותה של מנכ”לית מינהל התכנון דלית זילבר כדי לאשר את חיבור כביש 3 לכביש 6 על ידי סלילת כביש 39. בכך תתחבר קריית מלאכי לעורק התחבורה המשמעותי בישראל- כביש 6.

הולנת”ע מוסמכת לדון ולהכריע בנושאים רבים, ביניהם: אישורים מתכניות מתאר ארציות ומחוזיות, אישורים מהוראות תכניות ארציות ועוד.

“לאחר ששמעה את החברים ולאחר שהוצגו בפניה המלצות צוות התכנון וועדת העורכים, מברכת על קידומה של תכנית זו אשר מהווה תשתית חשובה לקידום תשתיות תחבורה ארציות ולפיתוח המגורים והתעסוקה בישראל” לשון הפרוטוקול “הוועדה מחליטה להמליץ למועצה הארצית על העברת התוכנית להערות הוועדות המחוזיות”. יצוין כי תחילת העבודות אינן קרובה, אך אישור זה נחשב לפריצת דרך משמעותית. “הכביש החדש יאפשר הגעה מהירה יותר לעיר וזמינות לאספקת חומרי גלם לאזורי התעשייה והוצאת סחורה בצורה מהירה” מסביר עדיחי שאול יו”ר החברה הכלכלית קריית מלאכי, על ההיבט הכלכלי. לדבריו כביש זה יגרור לקריית מלאכי חברות גדולות ואיכותיות אשר חיבור לעורק תנועה ראשי הוא חיוני עבורם.

ראש עיריית קריית מלאכי אליהו זהר: “זו בשורה מדהימה לקריית מלאכי. אישור זה הוא סנונית ראשונה בתוכנית פוליגון תימורים אשר יכלול גם עשרות אלפי יחידות דיור חדשות, בית חולים, תחנת רכבת אוניברסיטה ואצטדיון ענק”

כביש

סגור לתגובות