שבוע היערכות לשנת הלימודים

מערכת החינוך בקריית מלאכי מתכוננת לקראת פתיחת שנת הלימודים תש”פ. ביום ראשון התקיים יום היערכות במתנ”ס העירוני לגננות וסייעות. בימים שני עד רביעי התקיימו ימי היערכות ולמידה למנהלי בתי הספר ומנהלי מחלקות באגף החינוך. ראש העירייה אליהו זהר: “מערכת החינוך בקריית מלאכי במגמת עלייה ואני מצפה שגם השנה נמשיך במגמה זו”

שבוע ההיערכות באגף נפתח בשעות הבוקר של יום ראשון השבוע. אולם המתנ”ס התמלא בגננות וסייעות שהגיעו ליום היערכות מלא וגדוש בתוכן. נשות החינוך שמעו הרצאה בנושא בטיחות וביטחון מהקב”ט אריה יוסף, על העבודה מול השירות הפסיכולוגי וקיימו פגישות עם מנהלת המחלקת הגנים רחל גלאם. מנהלת הגיל הרך יעל דפנה טליאס סיפרה על ‘מיזם ינקות’ לגילאי לידה עד 6 אשר מטרתו לעקוב אחרי התפתחות הילדים.

מנהל אגף החינוך ד”ר אבי אדרי דיבר על שיתוף הפעולה מול ההורים והחשיבות לרתום אותם לקחת אחריות בהצלחת הילדים וכן על שדרוג הקשר והעבודה בין הגנים לאגף החינוך. ראש העירייה אליהו זהר הממונה על החינוך אמר כי השנה הושקעו 3 מיליון שקלים נוספים בחידוש וטיפוח גני הילדים. “בשנתיים האחרונות כל הגנים שלנו חודשו כל חצרות הגנים וחלקם גם שופצו מבפנים- דבר שלא נעשה עשרות שנים” אמר ראש העירייה. “חשוב כי הילדים שלנו ילמדו במקום נעים ומטופח כי כך יוכלו להגיע להישגים טובים יותר”. ראש העירייה הזכיר גם את נושא הגדלת מצבת כח האדם בקרב הסייעות, שיפור תנאי העסקתם ותיקוני עיוותים ישנים בתלושי השכר במהלך השנה האחרונה. בעקבות צמיחה מואצת במספר הזוגות הצעירים מספר הגנים בקריית מלאכי עלה בשנים האחרונות ב-כ-30%, שלושה מתוכם יכנסו לפעילות בשנה הקרובה. בשנה הבאה ייבנו עוד ארבעה גני ילדים נוספים.

על יום ההיערכות היתה אחראית מנהלת מחלקת הגנים רחל גלאם שביצעה זאת בצורה מקצועית ומפקחות משרד החינוך שנכחו ביום זה, שיבחו אותה על כך.

יום היערכות תש'פ

יום היערכות תש’פ

למחרת ביום שני יצאו מנהלי מחלקות ובתי ספר באגף החינוך לשלושה ימי עיון והיערכות לשנה החדשה. ימים אלו התקיימו במימון בית נשיא המדינה ראובן (רובי) ריבלין ותוכנית ‘התקווה הישראלית’- תוכנית הדגל של הנשיא ריבלין. תוכנית זו מבססת את השותפות בין ארבעת המגזרים המרכזיים המרכיבים את החברה הישראלית – חילונים, חרדים, דתיים וערבים. “בקריית מלאכי קיימים שלושה מתוך ארבעת השבטים וראיתי לנכון לצרף את מובילי החינוך בעיר לנושא זה” הסביר מנהל האגף ד”ר אבי אדרי. היום הראשון התקיים בגוש עציון, היום השני בירושלים והיום השלישי והאחרון באבו גוש. “חשוב היה לנו להכיר את המציאות והמגזרים השונים ולהבין איך ניתן לגשר ביניהם. זהו אתגר לאומי ומקומי למען עתיד ילדנו” סיכם ד”ר אדרי.

במהלך ימים אלו התקיימו מעגלי שיח, סדנאות והרצאות בנושא זה וכן בהיערכות לשנת הלימודים החדשה.

בימי העיון השתתפו מנכ”ל העירייה תמיר היזמי, מנהלות ומנהלי בתי הספר וסגניהם, מנהלי מחלקות הנוער, השירות הפסיכולוגי, ביטחון קהילתי, מדעים וחינוך מיוחד.

ראש העירייה הגיע לברך את המנהלים וסקר בפניהם את ההתקדמות המרשימה שעברה העיר בשנים האחרונות בתחום החינוך, כולל זכיות בפרסים יוקרתיים במתמטיקה, פיזיקה, מדעים ועוד, עלייה מדורגת בציוני הבגרות והמיצב, כולל בגרות איכותית של 5 יחידות. “השנה תהיה עלייה נוספת במבחני 5 יחידות בגרות שזה נושא חשוב. אני מצפה כי נמשיך להתקדם גם השנה בזכות המקצועיות והמסירות שלכם. שתהיה לכולנו שנה מוצלחת”.

יום עיון גננות

יום עיון גננות

סגור לתגובות