סטנד-אפ וסטריאוטיפים

ערב סטנד-אפ בכיכובו של שלמה בייבי בייבי בשיתוף תכנית הישגים’ התקיים ביום רביעי שעבר במרכז הצעירים. לערב הגיעו עשרות משתתפים ששמעו את שלמה משתף מחוויותיו כבן למשפחת עולים מאתיופיה ועל היחסים המורכבים בחברה הישראלית בין יוצאי אתיופיה לצבּרים ולוותיקים.

פרט לסטנד-אפ המופע עסק בין היתר גם בנושאים חברתיים חשובים כמו: רב תרבותיות וסטריאוטיפים, גזענות ואלימות, אותם הגיש שלמה אל הקהל דרך נקודת מבטו ודרכי ההתמודדות הייחודים לו.

שלמה (בייבי) שמואל, סטנדאפיסט,  שחקן ומגיש התוכנית ‘אפריכאן’ תוכנית רדיו ב-‘כאן תרבות’  העוסקת בתרבות האפריקאית, ביבשת, ברחבי הגלובוס ובישראל. הוא בוגר ‘הבצפר’ למקצועות הפרסום ובית הספר למשחק ‘ניסן נתיב’.

שלמה בייבי במרכז צעירים

שלמה בייבי במרכז צעירים

מאז בחירתה של ליאת פטיטו כמנהלת בחודש אפריל, מרכז הצעירים החל בין היתר בחשיפה רחבה לקהילה האתיופית שהתבטאה בהרצאות, ערב זיכרון וכעת גם ערב סטנד-אפ זאת במטרה לחשוף את צעירי העיר למנהגים, הערכים וההתמודדות היומיומית של הקהילה האתיופית במרחב הציבורי.

לאה עלמו רכזת הישגים: “בתור בת להורים יוצאי אתיופיה הזדהיתי עם המופע של שלמה וראיתי נקודות ממשק רבות בינינו. שמחתי לראות את הצעירים שהגיעו למופע ואני מזמינה אתכם להגיע אליי למרכז הצעירים לייעוץ לימודים להשכלה גבוהה, ולקחת חלק בפעילויות של מרכז צעירים”.

סגור לתגובות