מקדמים תוכנית תב”ע לשכונת קיבוץ גלויות

בישיבה שהתקיימה ברשות להתחדשות עירונית הוחלט על מימון תוכנית התב”ע לפרויקט בינוי פינוי בשכונת קיבוץ גלויות. התוכנית תחדש את השכונה לבלי היכר ובמקום ייבנו דירות עד לגובה 12 קומות.

הרשות להתחדשות עירונית זימנה את קריית מלאכי לדיון בנושא קידום תוכנית בינוי-פינוי המתוכנן בשכונת קיבוץ גלויות- ברחובות סאן דייגו ורש”י. הפגישה התקיימה בפורום רחב של אנשי מקצוע של הרשות להתחדשות עירונית והעומד בראשה חיים אביטן. את קריית מלאכי ייצגו בין היתר ראש העירייה אליהו זהר, סגנו יוסי סולימני מהנדס העירייה נועם רווחה והממונה על קידום הפרויקט מטעם העירייה חיים פלוס.

הדמיה פינוי בינוי קיבוץ גלויות

הדמיה פינוי בינוי קיבוץ גלויות

 

יו”ר הרשות חיים אביטן  הודיע כי הם החלו בקידום תוכנית התב”ע (תוכנית בניין עיר) על כל האזור וכי את התוכנית יממנו הרשות להתחדשות עירונית ומשרד השיכון. מדובר באבן דרך נוספת בדרך לפרויקט בינוי פינוי שתחדש את שכונת קיבוץ גלויות

על פי התכנון ייבנו באזור בניינים מדורגים בגובה 6-12 קומות כולל שטחי מסחר, פארק משחקים גדול ומבני ציבור. בסך הכל השכונה תכלול 2,800 יחידות דיור, אולם כדי שהפרויקט יהיה רווחי עבור היזמים משרד השיכון והתחדשות עירונית יעניקו להם קרקע משלימה באזור אחר.

כל בעל דירה בשכונה יקבל דירה חדשה בתוספת כ-25 מ”ר לדירתו הקיימת וכן 10 מ”ר מרפסת, מחסן וגם חניה בטאבו. הפרויקט ייבנה בשלבים; בשלב ראשון ייבנה בניין חדש בשטח ריק ואליו יעברו מספר בניינים ישנים שיהרסו. במקומם ייבנו עוד מספר בניינים לגובה שיאכלסו מספר רב יותר של תושבים וכך עד לסיום הפרויקט.

ועדה להתחדשות עירונית

ועדה להתחדשות עירונית

 

ראש עיריית קריית מלאכי אליהו זהר: “אנו פועלים ללא הרף בקידום הפרויקט החשוב הזה. אני מודה לראש הרשות להתחדשות עירונית חיים אביטן על שיתוף הפעולה וקידום הנושא החשוב לטובת קריית מלאכי”

 

סגור לתגובות