מחברים את קריית מלאכי לכביש 6

בישיבת מינהל תכנון דרשה מנכ”לית מינהל התכנון דלית זילבר כי בתוך שנה תוגש תוכנית ביצוע לחיבור קריית מלאכי לכביש 6. מדובר בבשורה טובה לתושבי העיר והאזור בכלל. הכביש החדש יחלץ את עומסי התנועה מכביש קסטינה

כחלק מתוכנית של הפיכת קריית מלאכי לעיר מרכזית, ראש העירייה אליהו זהר מקדם תוכנית של חיבור קריית מלאכי לכביש 6. התוכנית הראשונית קיימת כחלק מפרויקט ‘רובע האלה’ העתיד לקום באזור תימורים. בישיבה שהתקיימה ביום חמישי האחרון במינהל התכנון בתל אביב, דרשה יו”ר הוועדה דלית זילבר לקדם את התוכנית וביקשה כי בתוך שנה תהיה תוכנית ביצוע.

על פי עיקרי התוכנית יוקם מחלף מזרחית לקריית מלאכי היישר לכביש 6, מחלף אשר יקל משמעותית על עורקי התחבורה העמוסים באזור קסטינה. היו”ר זילבר אף המליצה להפריד את תוכנית הקמת המחלף מתוכנית פוליגון תימורים- 2040, כדי לזרז את ביצוע הקמת הכביש. בישיבה יצגו את קריית מלאכי בין היתר גם גם מ”מ ראש העיר עו”ד צלי מזרחי, מנכ”ל העירייה תמיר היזמי ומהנדס העירייה נועם רווחה.

נושאים נוספים שעלו בישיבה הם נושא קרקע משלימה ליזמים בפארק התעשיות תימורים וכן קרקע משלימה בשכונת המחנה, לאחר פינוי בסיס מז”י. מדובר בשיפוי ליזמים שישקיעו בפרויקט פינוי בינוי ברחבי העיר ויקבלו בתמורה קרקע למגורים או למסחר.

ראש עיריית קריית מלאכי אליהו זהר: “הפגישה היתה טובה אולם הבשורה הבולטת והחשובה היא חיבור קריית מלאכי לכביש 6. זו אחת מהתוכניות שלנו להפוך את קריית מלאכי לעיר מרכזית באזור ולחיבור הזה תהיה משמעות גדולה מאוד על איכות החיים בקריית מלאכי”.

ישיבת ועדת התכנון נוב' 2019

ישיבת ועדת התכנון נוב’ 2019

סגור לתגובות