החלו העבודות לחידוש המרכז המסחרי

ביום ראשון השבוע החלו טרקטורים להרוס את המרכז המסחרי המיתולוגי של קריית מלאכי. העבודות צפויות להימשך כחמישה חודשים. ראש העירייה אליהו זהר פרסם מכתב מרגש לראש המועצה הראשון של העיר דוד עבודי ז”ל

לאחר למעלה מ-50 שנה, המרכז המסחרי של קריית מלאכי נהרס השבוע לטובת מרחב מחודש ומתקדם המתאים למאה ה-21. את המרכז הקים ראש העירייה הראשון של העיר דוד עבודי שנפטר לפני כעשור.

רחבת העירייה נתחמה בגידור ברזל כבר שבוע שעבר אולם המתיחות בדרום הביאה לדחייה נוספת של התחלת העבודות. בחודש יולי האחרון התקיים סיור קבלנים ולאחר סיום המכרז נבחר קבלן לביצוע העבודות. העבודות צפויות להסתיים בחודש אפריל 2020 הקרוב.

מרכז מסחרי הדמייה

מרכז מסחרי הדמייה

המרכז המסחרי החדש יכלול בין היתר: מתחמים מוצלים על ידי עצים והצללות מתוכננות, ריהוט רחוב, מזרקות מים ואזורי משחק לילדים, שתילת עצי צאלון בחניונים העירוניים המקיפים את המרכז ופורמט שילוט זהה לכל החנויות והמסעדות. תכנון המרכז המסחרי בוצע לאחר 3 ימים של שיתוף ציבור. אדריכלים, אנשי עסקים מהעיר, תושבים ותיקים וצעירים התכנסו במתנ”ס כדי להעלות רעיונות ואלו גובשו לתוכנית ביצוע.

מרכז מסחרי הדמייה

מרכז מסחרי הדמייה

ראש העירייה אליהו זהר מצא לנכון כאקט סימבולי ומתוך כבוד לדוד עבודי ראש המועצה המיתולוגי של העיר, לכתוב מכתב על הריסת המבנה הישן ובניית מרכז מסחרי, כיכר מזרקה המתאימים למאה ה-21. המכתב שפורסם בדף הפייסבוק של ראש העירייה הגיע בעקבות שיחות עם תושבים ותיקים הזוכרים את הכרזתו של עבודי ז”ל על כוונתו להקים מזרקה בלב הכיכר. זו הייתה חדשנות בימים ההם לא רק רק ברמה המקומית אלא אטרקציה של ממש.

אליהו זוהר ראש העיר חתם את המכתב במילים: “מר עבודי היקר, אמנם אני וחבריי הופכים את המרכז המסחרי לחדשני יותר, אבל תמיד זה יהיה שלך”.

עבודות מרכז מסחרי

עבודות מרכז מסחרי

סגור לתגובות