הסברה חוצה מגזרים למניעת אלימות

יום המאבק הבינלאומי למניעת אלימות נגד נשים חל ביום שני השבוע. בקריית מלאכי הרחיבו אותו לחודש שלם של הסברה שכלל בין היתר: הסברה לעובדי העירייה ובני נוער, הרצאות, הצגות, סרטים ואף הצגה למגזר החרדי. “אם לא תשתנה התפיסה החברתית, האלימות כלפי נשים  תהיה נחלתנו לעוד זמן רב” אמרה יועצת ראש העיר למעמד האישה טל זנו

בחודש האחרון התקיימו בקריית מלאכי פעילויות הסברה רחבות בנושא אלימות נגד נשים. פלחים שונים בקרב אוכלוסייה צפו בהצגות, ניהלו דיונים, ניפצו מיתוסים רכשו ידע וצפו בסרט- כשהמכנה המשותף להכל היה הוקעת תופעת האלימות כלפי נשים.

במשך זמן רב תכננו יועצת ראש העיר למעמד האישה עו”ס טל זנו ומנהלת הרשות לביטחון קהילתי חנה מור את התוכנית העשירה ברחבי העיר. סבב הלחימה הקצר באמצע החודש גרם לדחייה של חלק מהתוכניות, אבל למרות הדד ליין הצפוף הן הצליחו להפיק אירועים המתאימים לכל פסיפס האוכלוסיה של קריית מלאכי.

החודש נפתח ביום הסברה לעובדי העירייה בנושא הטרדות מיניות בליווי הרצאתה של יעל פפר מנשות גואל רצון. מתנדבות פרויקט מתנ”א התומכות בנשים לאחר לידה השתתפו בסדנא של חוקרת משטרה בנושא אלימות במשפחה, לאיתור נשים החשופות לאלימות.

פעילות חוצה מגזרים

פעילות חוצה מגזרים

קבוצת מנהיגות הנשים שמעו הרצאה והשתתפו בשיח עם עורכת הדין אירית לוי על אלימות כלכלית ובטחון כלכלי לנשים בעידן החדש. בני הנוער בקריית מלאכי השתתפו בסדנת מוגנוּת בזוגיות ונורות אדומות עם קצינת מניעה במשטרה. גם בקהילה החרדית בשכונת חב”ד התקיים ערב המיועד לאמהות ונשים צעירות הנמצאות בקשרי שידוכין בנושא חשיבות שימת הלב לפרטים בקרב בני הזוג.

ביום שני השבוע חברת מועצת העיר מירי דדון סעדה העבירה הרצאה מרגשת הכוללת עדות אישית על החיים בתוך האלימות ומיד לאחר מכן הוצג במתנ”ס מחזה “שתיקה” המתאר סיפורי אלימות במשפחה מנקודת מבטן של נשים מהקהילה האתיופית. המחזה מציג את הדרך של הנשים להתמודד עם היותן קרבן וניסיונותיהן לצאת ממעגל האימה וכולל ניפוץ מיתוסים בקרב הקהילה ומחוצה לה. החודש הסתיים בסרט “אישה עובדת” שהוקרן במתנ”ס ולאחריו התקיימה שיחה ערה עם במאית הסרט מיכל אביעד.

חודש ההסברה יצא לפועל בסיוע של גורמים רבים בעירייה ומחוצה לה, בניהם גם חברות מנהיגות פורום נשים  עירוני .

טל זנו: “קהל המשתתפים בכל הפעילויות אופיין בפסיפס אנושי מגוון המייחד את קריית מלאכי. אני קוראת לכולנו לקחת חלק במיגור התופעה וטיפול בה, על מנת לייצר חברה אנושית אחת מוגנת ובטוחה בקריית מלאכי והן מחוצה לה”.

הרצאה למתנדבות מתנ''א

הרצאה למתנדבות מתנ”א

סגור לתגובות