יקיר העיר הוענק למר חיים כצמן

בטקס מרגש הוענק לנשיא חברת “גזית גלוב” חיים כצמן תואר יקיר העיר. התואר הוענק על תרומתו למתן שוויון הזדמנויות והשקעה בתחום המוביליות החברתית לקידום ילדים, בני נוער וצעירים בעיר. ראש העירייה אליהו זהר: “לפני כ-6 שנים נבחרתי לתפקיד וזו הפעם הראשונה שאני מעניק ‘יקיר העיר’ לאדם אשר שותף לשינוי שעוברת העיר”.

בשנים האחרונות נרשם שיתוף פעולה יוצא דופן בין חברת ‘גזית גלוב’ והעומד בראשה חיים כצמן לבין קריית מלאכי. שיתוף הפעולה בא לידי ביטוי בחינוך הבלתי פורמלי והענקת שוויון הזדמנויות לילדים, נוער וצעירים מקריית מלאכי. בין היתר נבנה בתמיכת כצמן מעון יום שיקומי “בית שולמית” על שמה של רעייתו של כצמן- רופאת הילדים ד”ר שולמית כצמן ז”ל, בניית מרכז צעירים הראשון של קריית מלאכי והקמת המינהלת היישובית לחיזוק התשתיות החברתיות ביישוב והעצמת המנהיגות המקומית.

כצמן וראש העיר מר אליהו זהר

כצמן וראש העיר מר אליהו זהר

הזמרת יפית קסאי (the voice) פתחה את טקס ‘יקיר העיר’ שהתקיים במרכז הצעירים. “ברוח ימים אלה של חנוכה, אומר: אור אחד בדמותך, גרש הרבה מן החושך”, אמר ראש העירייה אליהו זהר “אין ספק שהפעילות הרבה שאתה תומך בה ותורם לה, משנה מציאות בעיר. לא רק בתחומים להם אתה תורם ובהם אתה פועל, הם השפיעו  על מעגלים נוספים של חיי התושבים”. ראש העיריה הזכיר כי זו הפעם הראשונה שהוא מעניק יקיר העיר מאז כניסתו לתפקיד לפני כ-6 שנים.  “קריית מלאכי התברכה בפסיפס מרתק של תושבים, מדהים ביופיו עיר המורכבת מתתי קהילות: חילונים, דתיים, חרדים, עולים מחבר העמים, עולים מאתיופיה. גם על זה נתת את הדעת בשיתוף פעולה חוצה מגזרים”.

האמא הצעירה בלה איבגי ריגשה עד דמעות את הנוכחים בסיפורה האישי על ההתמודדות עם בנה הבכור שנולד עם צרכים מיוחדים והדרך שעברה. “הילדה שלי נכנסה לבית שולמית עם נוצה אחת והיום יש לה כנפיים. היא מדברת, היא גמולה והיא מתקשרת וכל זה בזכותך”.

כצמן ותעודת יקיר העיר

כצמן ותעודת יקיר העיר

עוד נשאו דברים: מנכ”ל העירייה תמיר היזמי, מנהלת בית שולמית נעמה פוקס, מנהלת תיכון דרכא מיכל חזן, מנהלת מרכז צעירים ליאת פטיטו.

פריאל הרוש סטודנטית שנה ג’ לפסיכולוגיה סיפרה על ההזדמנות שקיבלה בזכות מרכז הצעירים בהכוונה לתואר, בקורס אנגלית ובהמשך גם בהכוונה תעסוקתית עד למציאת עבודה המתאימה לסטודנטים.

אחרון הנואמים היה חיים כצמן: “נתתם לי את הזכות להיות שותף לחלום ומחשבה שאם רוצים אז הכל אפשרי. אפשרי שקריית מלאכי לא תהיה שונה מתל אביב ושיהיה כאן חינוך לא פחות ואולי יותר טוב מהערים המובילות בישראל. חשוב שלתלמידי קריית מלאכי יהיו 5 יחידות בגרות במתמטיקה, אנגלית ופיזיקה לא פחות משוהם, חיפה ותל אביב. המגזר העסקי התברך בזכות להעניק בחזרה לחברה ולהגשים שאיפות של הילדים”.

ראש העירייה העניק לזוג כצמן את תעודת ‘יקיר העיר’ שהתרגשו מאוד מהמחווה.

הענקת התעודה

הענקת התעודה

סגור לתגובות