500 ילדים חגגו בתוואי נחל האלה שבקריית מלאכי

נחל האלהביום שישי האחרון התקיים בערוץ נחל האלה בקריית מלאכי , יום פעילות והפנינג שלא נראה כמותו מזה שנים, בנושא קיימות ואיכות הסביבה. באירוע השתתפו למעלה מ-500 תלמידים ומבוגרים מבתי הספר בקריית מלאכי.

האירוע הוא פרי יוזמה של מחלקת החינוך בעירייה, הרשת הירוקה, משרד החינוך ומרכז המדעים העירוני והנהלות בתי הספר.

מפעילות הילדים בנחל האלה

מפעילות הילדים בנחל האלה

הפעילות היא מעין נקודת שיא בפעילות השנתית המתקיימת כל השנה בבתי הספר היסודיים. במהלך השנה פעלו מועצות ירוקות בבתי הספר נצח ישראל, אלי כהן, הראל והאחים. וכן התקיימו סיורים לימודיים בתוואי הנחל ולמידה משמעותית במרכז המדעים העירוני. מטרת הלמידה, הפנמת ערך שימור הטבע, שמירה על איכות הסביבה ומיחזור פסולת ומעל לכל אחריות אישית.

במהלך יום הפעילות בתוואי הנחל , הפעיל כל בית ספר שתי תחנות בנושא איכות הסביבה .בין היתר היו תחנות כמו יצירת ארנקים משאריות בדים, ציור נחל האלה בצבעי מים, יצירת יומן אישי בשימוש חוזר. כמו כן, הפעילה מחלקת הספורט בשיתוף תנועת “אחרי” , תחנות פעילות ותנועה וכן רקדו הילדים סביב מעגל מתופפים, גאגלינג ודמויות שטח.

מוסיקת הרקע, תחנות הפעילות הססגוניות, והילדים השמחים על רקע הנחל הפכו את האירוע לחגיגה אחת גדולה.

עליזה שני , מנהלת בית ספר אלי כהן ,היתה מאד נרגשת בתום האירוע: “היה מדהים. התיכנון היה מצויין. שיתוף הפעולה בין רכזות המדעים, הרשת הירוקה ומרכז המדעים היה מצויין. צריך להפוך את האירוע הזה למסורת. זה היה יצירתי מאד והבסיס הערכי של “שימור ופיתוח” הורגש באירוע המקסים הזה”

ראש העיר, מר אליהו ללו זוהר, שהגיע עם צוות גדול מאגפי העיריה , הביא את ברכת העיריה למפעל החשוב הזה של חינוך לקיימות ושמירה על איכות הסביבה .חינוך מתאים בגיל הצעיר וצומח כאן דור המודע היטב לבעיות האקולוגיות ולצרכי הסביבה ” אמר זוהר . בסוף דבריו ציין את שותפותם של מחלקת החינוך בראשות שמעון עמר, מחלקת התברואה, הביטחון, התחזוקה שחברו יחד להפקת האירוע”.

סגור לתגובות