צריכת המים תלויה בין היתר בהרגלים המשפחתיים, ברמת הכלים הסניטאריים בבית כגון: אסלות, מקלחות, מדיחי כלים וכו’ וברמת תחזוקתם. כל אחד מאתנו יכול לחסוך עשרות ליטרים של מים כל יום אם רק נשתמש באביזרים חסכוניים וחכמים. לפניכם רשימת אביזרים פשוטים החוסכים לנו מים וכסף, המאושרים על ידי מכון התקנים הישראלי:

מיכל הדחה דו כמותי

ניתן להסב את מיכל ההדחה הקיים בדקות ספורות.
פשוט החליפו את המנגנון הרגיל במנגנון דו כמותי.
ניתן גם לקדוח חור קטן בפעמון המיכל, המאפשר להוריד שתי כמויות מים (4.5 ליטרים בהפעלה קלה ו- 9 ליטרים בהפעלה ממושכת). באמצעות שימוש יומיומי ב- 4.5 ליטרים מים לשטיפת נוזלים בלבד, תחסכו כ- 15 ליטר מים לאדם ליום!

ראש מקלחת מווסת

את ראש המקלח ו/או מקלח היד אפשר להחליף בקלות לראש מקלח מווסת.שימוש בראש מקלח מווסת חוסך כ – 10 – 8 אחוזים מצריכת המים הביתית!

ווסת ספיקה

ווסת הספיקה מותקן בפתח הברז במטבח או
על כמות מים קבועה בלחצים משתנים כך שזרם המים אחיד ואינו נתון לשינויים כתלות בלחץ. וסת ספיקה בכל ברז חוסך כ- 10 אחוזים מצריכת המים הביתית שלכם!

ווסת לחץ

במקומות רבים בארץ, לחצי המים גבוהים מהדרוש להספקת מים סדירה ותקינה. התקנת וסת לחץ בכניסה לדירה מורידה את לחץ המים ועשויה להקטין משמעותית את צריכת המים, ולהפחית תקלות בצנרת ובאביזרים.
ניתן לרכוש את האביזרים בחנויות לחומרי בנין וברשתות לממכר מוצרי בית וגן.

השקיה בשעות הערב

השקית גינה ממוצעת ( 100 מ”ר), בשעות היום גורמת לבזבוז רב של מים ואף אינה יעילה. חלק גדול מהמים מתאדה במהירות בחום ואינו מגיע אל השורשים. בנוסף לכך, קרני השמש הרסניות פי כמה לצמחים כאשר הם רטובים וצמחים רבים אף עלולים להיפגע מעודף מים. אם פשוט תשקו את גינתכם בשעות הערב או אחר הצהרים, גם תחסכו במים וגם תעניקו לגינתכם את הטיפול הטוב ביותר המגיע לה!

 

כך חוסכים במים

  • סוגרים את הברז בשעת צחצוח השיניים ובעת רחיצת הכלים במטבח.
  • תחסכו בממוצע כ- 20 ליטרים ליום! מתקינים חסכמים.
  • שוטפים את המכונית בעזרת דלי מתאימים.
  • את תוכנית השטיפה במכונת הכביסה לכמות הכביסה.
  • לבעלי הגינות הפרטיות! השתמשו באביזרי בקרה להשקיית הגינה.
  • מגלים ערנות לדליפות או בזבובים מיותרים בסביבת המגורים והעבודה.
  • הבחנתם בדליפה? דווחו מיד למוקד העירוני 106.