מחליפים את העיפרון והמחברת למחשב היברידי

מחשב נייד היברידי חולק לתלמידי כיתות ד' בשני בתי ספר בעיר. לאחר כחודש הדרכה בבית הספר התלמידים יעברו לשימוש משולב בבית הספר ובבית. הפרויקט ימשך עד לסיום בית הספר היסודי


במסגרת פרויקט 'מחשב לכל ילד' ובשיתוף 'סיסמה לכל תלמיד' חולקו לתלמידי כיתות ד' בבתי הספר נצח ישראל ואלי כהן מחשב היברידי - עם יכולות של מחשב נייד ומכשיר טאבלט. התלמידים יעברו הדרכות ובמחשב הותקנו ספרי לימוד דיגיטליים ממערכת השעות. כל תלמידה ותלמיד יזכו גם לאחריות של 3 שנים עם תמיכה טכנית בבית התלמיד, כולל ביטוח שבר, אינטרנט חינם ל-3 שנים ותוכנות מקוריות של חברת מייקרוסופט.

מדד הטיפוח הגבוה בבתי הספר נקבע על ידי משרד החינוך והוא מורכב בין היתר מפריפריאליות, השכלת הורים והכנסה לנפש בממוצע. אגף החינוך הגיש בקשה לבת ספר נוספים בעיר.

פרויקט 'מחשב לכל ילד' עוקב אחר השינויים הטכנולוגים והחברתיים ושואף להתאים את פעילותו לצרכים המשתנים ולמצוא את הדרכים המתאימות לצמצום הפערים בחינוך במקומות בהם הם נוצרים. זוהי היערכות לעידן החדש בו כל תלמיד יגיע לבית הספר עם מחשב פרטי משלו, עם תוכנית לימודים מותאמת ללמידה באמצעות המחשב. הפרויקט ממומן על ידי עיריית קריית מלאכי, משרד ראש הממשלה באמצעות הזרוע הביצועית 'מחשב לכל ילד' ומיזם 'סיסמה לכל תלמיד'.

במקביל, מדי שנה מחולקות במסגרת פרויקט 'מחשב לכל ילד' עשרות ערכות מחשב למשפחות מעוטות יכולת. רכזת הפרויקט בקריית מלאכי היא מזכירת ראש העיר טלי יצחק.

ראש העיר והממונה על החינוך אליהו זהר: "קריית מלאכי מתקדמת גם בנושא הטכנולוגי לעידן בו מחליפים את כלי הכתיבה והמחברות, במחשבים. במקביל אנו פועלים לשדרוג והקמת כיתות מחשבים חדשות בבתי הספר בעיר. אני מודה למנהל אגף החינוך ד"ר אבי אדרי ולמתכלל העירוני שלמה אלחרר על קידום הפרויקט לטובת תלמידי העיר".

רהע עם מנכלית פרויקט מחשב לכל ילד אורלי תמיר מימין, רכזת אזור הדרום הילית אלדר ודר אבי אדרי

התלמידים בהדרכה