מחזירים את המחלקה למיצוי זכויות

ראש עיריית קריית מלאכי אליהו זהר הגיע לסיכום עם ארגון 'פתחון לב' על החזרת שירותים חיוניים לטובת תושבי העיר. בנוסף תיפתח תוכנית חדשה לבני נוער אשר תלווה אותם מהתיכון ועד שנה אחרי היציאה לאזרחות


עמותת ידיד שהפעילה סניפים ברחבי הארץ למיצוי זכויות עבור אזרחים, כולל יעוץ עורכי דין, נסגרה בקיץ האחרון זאת לאור קשיים כלכליים. אם לא די בכך, הרי שבתחילת השנה האזרחית, בוטל המיזם התזונתי לסיוע למשפחות מוחלשות, זאת בעיקר בשל היעדר ממשלה. ראש העירייה אליהו זהר הקים צוות הכולל את מ"מ ראש העיר עו"ד צלי מזרחי- מחזיק תיק הרווחה ומנהלת האגף לשירותים חברתיים יואלה תבור, לאיתור חלופות עבור תושבי העיר. לאחר בחינת מספר חלופות נרקם הקשר עם ארגון פתחון לב בראשה עומד המנכ"ל אלי כהן.

 

פתחון לב יתן מענה בהפעלת מרכז סיוע קהילתי ב-'בית שלמה' הממוקם ברחוב משה הס 6 בו יפעלו בין היתר: מכולת חברתית שתספק מוצרי בסיס בעלות סמלית, מרכז ביגוד ופעילות לרווחת משפחות מוחלשות ובזאר כלי בית ומשחקים לילדים. מרכז זה יפתח את שעריו לקראת חג הפסח.  במקביל,  כבר נפתח שירות למיצוי זכויות עבור התושבים שנקרא בשם 'חברתי'. יולנד אלוש לה ניסיון נרחב בעולם מיצוי הזכויות בקריית מלאכי, עומדת בראש 'חברתי' המקומי ומביאה את ניסיונה לייעול השירות. המקום חודש בעלות של כ-200 אלף שקלים והפעילות התרחבה משמעותית.

 

בנוסף, ארגון פתחון לב פועל לחינוך והעצמת בני נוער ומפעיל את 'תוכנית7' של המפעל לגעת אופק במסגרתה מלווה את בני הנוער במשך 7 שנים. על פי עיקרי התוכנית, תלמידי כיתה י' יקבלו ליווי מקצועי כדי להכין אותם לעולם הגדול כבוגרים ומועילים לעצמם ולחברה. הליווי נמשך עד לסיום התיכון, במהלך השירות הצבאי ושנה נוספת באזרחות עד לשילוב באקדמיה ובתעסוקה.

 

ראש עיריית קריית מלאכי אליהו זהר: "מה שמשך אותי בפעילות של פתחון לב זו העובדה שהם פועלים לא רק לתת "דגים", אלא גם "חכות". הם מעניקים למשפחות מוחלשות, פועלים למיצוי זכויות וסיוע משפטי ונותנים להם את האפשרות לעמוד על הרגליים. התוכנית לבני נוער מוכיחה כי המטרות שלנו זהות, לא להגיע ממקום של חולשה, אלא העצמה וחשיבה על העתיד".

 

מנכ"ל פתחון לב אלי כהן: "בכל שנותיי הרבות בעולם העשייה ההומניטארית לא נתקלתי בצוות מחויב כמו בקריית מלאכי ולכן תשובתי המיידית היתה "כן" גדול. תושבי קריית מלאכי התברכו בצוות העושה למענם לילות כימים וזו זכות גדולה בעבורנו להיות שותפים עם העירייה בפעילות חשובה זו.

 

הפעילות שמשיק פתחון לב ועיריית קרית מלאכי היום הינה בשורה של ממש לתושבי העיר מגוון השירותים הרחב בעולם ההומניטארי, בעולם החינוכי ובחברתי – מרכז מיצוי זכויות.

אני מודה לראש העיר ולאנשי הצוות צלי ויואלה על שבחרתם בנו להיות שותפים שלכם.

אני מזמין את תושבי העיר להגיע לחברתי – מרכז מיצוי הזכויות שלנו לפגוש את יולנד אלוש, המקסימה, וצוות המתנדבים חדורי המטרה שהיא מובילה, אשר יחד לא רק ידאגו למיצוי הזכויות אלא גם יעשו זאת עם חיוך ובעיקר עם לב רחב"

 

'חברתי' העמותה למיצוי זכויות ממוקמת ברחוב משה שרת 110 ופועלת בימים א'-ה' בין השעות 16:00-9:00. פרטים נוספים בטלפון 03-5576006

הלשכה למיצוי זכויות

צוות הלשכה למיצוי זכויות

מצוות הלשכה למיצוי זכויות