הטבות לעסקים וסגירת גני משחקים

ראש העיר קריית מלאכי אליהו זהר יצא במספר הנחיות בעקבות התפשטות נגיף הקורונה


בין ההנחיות החדשות: סגירת גני המשחקים וחיטוי תחנות אוטובוס, ביטול תשלום על חנייה בכל רחבי העיר ודחיית ארנונה לעסקים עד ה-1 למאי.
"אני מבקש מהתושבים להקשיב להנחיות משרד הבריאות וליישמם. הן מצילות חיים"

מאז החליט ראש הממשלה בנימין נתניהו ומשרד הבריאות על מספר תקנות החמרה, בקריית מלאכי כבר לקחו צעד אחד קדימה. החל מיום רביעי שעבר התבצע חיטוי במרחב הציבורי בין היתר במגרשי ספורט, מתקני משחקים ותחנות אוטובוס. הטיולים בבתי הספר כמו גם כל פעילויות מחוץ למוסדות, בוטלו. ביום שישי האחרון בוטלו הלימודים בבתי הספר אך בקריית מלאכי החליטו להשבית גם את גני הילדים. לקראת שבת הופצו הנחיות למתפללים ובאי בתי הכנסת ברחבי העיר, על כללי ההרחקה וקיום מניינים קטנים. ברשתות החברתיות של העירייה מפורסמות לאורך כל שעות היממה הנחיות מפורטות וסרטוני הסברה בנושא היגיינה, הרחקות ומענה לשאלות נפוצות, כולל בשפה האמהרית.
 
ראש העיר אליהו זהר כינס מדי יום ישיבת ראשי מכלולים שהתקיימה בהשתתפות היקל"ר (יחידת קישור לרשות) בפיקוד העורף- סא"ל שלומי סויסה. כצעד ראשון להקלה על התושבים ובעלי העסקים הוחלט על ביטול הגבייה עבור חנייה ברחבי העיר. בנוסף, לבעלי העסקים הקטנים בעיר נדחתה הגבייה לתשלומי הארנונה לחנויות בגודל 100 מ"ר, עד לתאריך ה-1 למאי הקרוב.
החל מיום שלישי השבוע נאסרה הכניסה לכל הפארקים וגני המשחקים בעיר. העירייה הציבה מאבטחים שישמרו על המתקנים ריקים מילדים והורים בכדי לשמור על מינימום התקהלות.
 
ראש העיר החליט להותיר את מחלקות העירייה פתוחות לקבלת קהל בקבוצות קטנות והחל מאמצע השבוע קבלת הקהל מתבצעת רק במקרים חריגים. במסגרת ההיערכות למצב חירום עקב התפשטות נגיף הקורונה בישראל, הקימה העירייה מערך התנדבות מרכזי אשר מאגד תחתיו את כל קבוצות ההתנדבות והחסד בעיר. לצורך קבלת תמונה ברורה לצרכי הקהילה, התבקשו התושבים לפנות למוקד העירוני ולציין את הצורך שהנכם נדרשים לסיוע. גם השירות הפסיכולוגי נתן מענה רגשי לקהילה בכדי להתמודד עם חרדות שהתפתחו בקרב חלק מהתושבים.
 
מאחר ומועדוני מופ"ת (מועשר פלוס תזונתי) עקב ההנחיות, במרכזי היום לקשיש בישלו אוכל עבור הקשישים ואלו הועברו לבתיהם. גם ביקורי בית בקרב אוכלוסיה זו התקיימו במקרים חריגים.
 
ראש העיר קריית מלאכי אליהו זהר: "יזמנו מספר מהלכים שהיו ראשוניים בישראל ,בכדי להיערך בצורה מיטבית להתמודדות עם נגיף הקורונה. בשלב ראשון ביצענו הטבות לתושבים ולבעלי עסקים ובכוונתי לפנות למשרד הפנים לקבלת הטבות נוספות במטרה להקל את המצב לטובת כולם. אני מבקש מהציבור להישמע להנחיות משרד הבריאות, הן מונעות את התפשטות הנגיף".
 

קורונה גן משחקים1.jpe

ישיבת קורונה- לפני הוראות ההרחקה.jpe