250 ערכות יצירה ומשחקים לילדים בבידוד

עמותת "אבן ישראל" ועיריית קריית מלאכי חילקו באמצע השבוע ערכת יצירה ומשחקים כתחליף ליום המעשים הטובים. קהל היעד היה משפחות עם ילדים בבידוד, וילדים עם צרכים מיוחדים מועדוניות ועוד


יום המעשים הטובים שחל להיות בתאריך 24.3 מדי שנה, נדחה בשל התפשטות נגיף הקורונה. בעיריית קריית מלאכי הוחלט לציין את היום באופן צנוע יותר, ולחלק לילדי מבודדים וילדים עם צרכים מיוחדים, חבילות שי. אל הרעיון התגייסה עמותת 'אבן ישראל' שהיתה שותפה לחלוקת 250 ערכות יצירה ומשחקים למשפחות.

המתנדבים ארזו וחילקו את הערכות בבניין 'בית ידיד' (לשעבר) ברחוב משה שרת, תוך שמירה על הוראות משרד הבריאות. מתנדבים אלו הם חלק ממערך ההתנדבות הרשותי של היחידה לעבודה קהילתית והתנדבות באגף לשירותים חברתיים וכן מתנדבים מהעמותה. כל חבילה כוללת משחקי קופסא חינוכיים וערכת יצירה אשר משמחים את הילדים ומסייעים להורים בימים אלו.

בימים שלישי ורביעי השבוע יצאו המתנדבים לחלוקה ברחבי העיר על-פי רשימה מסודרת שהוכנה מראש על ידי הגורמים המקצועיים ברשות. המתנדבים אמנם נמנעו מכניסה לבתים מטעמי שמירה על הנחיות משרד הבריאות, אך גם בעמידה על מפתן הדלת ידעו לספר על החיוך ומילות התודה שקיבלו בהגיעם אל בתי המשפחות עם המארזים המשמחים.

מנהלי עמותת "אבן ישראל" החליטו על תשורות אלה מתוך מחשבה על השהות הממושכת של הילדים בבית ללא מסגרות חינוכיות, ללא יציאה לפעילויות חברתיות וחוגים ולעתים ללא נגישות לאינטרנט ולפעילות מקוונת.

ראש עיריית קריית מלאכי אליהו זהר: "יש לנו מסורת ביום המעשים הטובים בפעילות ענפה בעיר ולמרות שרובה נדחתה, החלטנו לציין את היום הזה בסיוע להורים וילדים בקריית מלאכי. אני מודה למנהלי עמותת 'אבן ישראל' והמתנדבים היקרים על ההירתמות בימים אלו. יישר כח גדול על המחשבה ועל הביצוע".

יום מעשים טובים- קורונה. מימין אבי אדרי מנהל החינוך, ראש העיר ומנהלי עמותת אבן ישראל

מתנדבים מסדרים את החבילות

חבילות מסודרות מוכנות למשלוח