איפור וסטיילינג לניצולות שואה

יום השואה באווירת נגיף הקורונה התקיים בקריית מלאכי באופן מיוחד: כל ניצול קיבל את תמונתו על קנבס. התמונות צולמו לפני התפשטות הנגיף כחלק מהכנה ליום המעשים הטובים. את התמונות חילקו מתנדבי סח"י


יום המעשים הטובים שאמור היה להתקיים בחודש מרץ האחרון, נדחה עקב התפשטות הקורונה ושיבש את כל האירועים שתוכננו זמן רב קודם. בתוכנית ליציאה ממעגל העוני, 'נושמים לרווחה' באגף לשרותים חברתיים, החלו בהכנות מחודש ינואר. אל מועדון ניצולי השואה הגיעו בוגרות קורס איפור בתוכנית 'נושמים לרווחה' ואיפרו 35 ניצולות וניצולי שואה. הצלמת ליטל קורציג צילמה כל אחת מהן בעמדת סטודיו שהקימה ולעבודות העיצוב והגרפיקה התגייסה טלי טבלן. את התמונות היו אמורות לקבל הניצולות ביום המעשים הטובים.
"מאז שהחלו ההגבלות הבנתי שכבר לא נוכל להעניק להן את המתנה כפי שתכננו" סיפרה לימור פרייס מלוות המשפחות בתוכנית "החלטנו שיום השואה הוא יום ראוי לחלק להן את התמונות המעוצבות". בעזרתה של מרים פרידריקס מנהלת מועדון ניצולי השואה וצילה רחמים אם הבית, יצרו קשר עם כל המשתתפים בפרויקט ובערב יום השואה חולקו התמונות לוותיקים. לחלוקה התגייסו גם מתנדבי ארגון סח"י.
מנהלת האגף לשירותים חברתיים יואלה תבור סיפרה כי החיבור של נוער סח״י למיזם היה טבעי ונתן המון לנוער המקסים שהגיע אל המשתתפים הנרגשים. "הצפייה בשידורי יום השואה כאשר למולם גם תמונה של דיוקן עצמי מטופח ומחויך היא נצחון נוסף על המזימה הנאצית". עוד סיפרה כי זו היא השנה השנייה ברציפות בה משפחות המשתתפות בתוכנית נושמים לרווחה בהובלתן של עו"ס תמר מלסה גולה ומלוות המשפחות לימור פרייס המשתתפות ביום המעשים הטובים ועושות עבור האחר.
מ"מ ראש העיר והממונה על השרותים החברתיים עו״ד צלי מזרחי ציין כי המיזם הוא חלק מרצף פעילויות של האגף עם הגיל השלישי בימי קורונה, ייזום קשר עם התושבים הקשישים, חלוקת מזון ותרופות ודאגה יומיומית לרווחתם.