1.5 מיליון למפעל אופק

עיריית מלאכי הקצתה מיליון שקלים וחצי לבניית מפעל אופק לאנשים עם מוגבלויות. בשלב הבא תעביר המועצה האזורית באר טוביה סכום דומה. ראש העיר אליהו זהר: " זוהי בשורה משמחת לעובדים והוריהם"


חברי מועצת העיר קריית מלאכי התכנסו ביום ראשון השבוע, לראשונה מאז התפרצות נגיף הקורונה, לאישור מספר תקציבים בלתי רגילים (תב"רים). אחד הסעיפים החשובים בישיבה היה העברת תב"ר בסכום של מיליון שקלים וחצי לטובת בניית מבנה חדש לעובדי מפעל אופק.

בישיבה שהתקיימה בדצמבר האחרון הביא ראש העיר לדיון את אישור החברים למציאת תקציב של מיליון שקלים וחצי לטובת הפרויקט כאשר באר טוביה התחייבה מצידה להקצות סכום דומה. ביום ראשון השבוע הציג ראש העיר בפני חברה המליאה את ההצעה וזו עברה פה אחד.

מפעל אופק הנו מפעל מוגן שיקומי הממוקם באזור התעשייה באר טוביה. אופק מעניק שירותי שיקום ומסגרת לאנשים עם מוגבלויות והוקם בשנת 1983 ע"י יו"ר העמותה, ראש העיר לשעבר משה שימי. מעבר להיותו מפעל כלכלי, אופק משמש כבית לעובדים ולמנהלים ומפעל חיים המאפשר לאנשים עם מוגבלות לבצע עבודות, להגדיל את הכנסותיהם המבוססות על קצבת נכות בלבד, להשתקם ולקיים אורח חיים שגרתי. העובדים מייצרים עבור צה"ל, חברות הייטק ואריזה. פרט לקריית מלאכי המפעל קולט עובדים מאזור גדרה ועד למועצה האזורית חוף אשקלון.

בשנת 2008 הוקמה ועדת היגוי בשיתוף עיריית קריית מלאכי המועצה האזורית באר טוביה, משרד הבריאות, קרן רש"י וקרן שלם בכדי לדון במצב המפעל במיקומו הנוכחי. ועדה זו החליטה כי יש לשכור מקום חלופי או להקים מבנה חדש. בהנהלת אופק החליטו על האופציה השניה ולצורך כך עיריית קרית מלאכי הקצתה קרקע. ביטוח לאומי ומשרד הרווחה היו אמורים לבנות את הבניין אולם בעיות בירוקרטיות ותקציב מצדם גרמו לכך שהעבודות הופסקו ומאז שלד המבנה החדש עמד ללא התקדמות של ממש.

יו"ר עמותת אופק משה שימי הגיע ביום שני כדי להודות לראש העיר על הקצאת הסכום החלק היחסי לטובת המשך בניית המפעל.

מנהלת אופק ג'נט סבן: "מהיום שראש העיר נבחר לתפקיד הוא קשוב לצרכי המפעל ונכון לעזור. קריית מלאכי יחד עם המועצה האזורית באר טוביה עושים היסטוריה שתיחקק לדורות וברצוני להודות להם באופן אישי בשמי, בשם ההנהלה, העמותה, וכמובן כל עובדי וחניכי אופק".

ראש העיר אליהו זהר: "זוהי בשורה משמחת לעובדים והוריהם. שיפור תנאי העבודה של עובדי מפעל אופק עומד לנגד עיני מרגע כניסתי לתפקיד. מגיע לעובדים אלו מפעל בתנאים הטובים ביותר ומבחינתי זה חלום שהתגשם. על פי הסיכום עם ידידי קובי אביבי- ראש המועצה האזורית באר טוביה, המועצה תשלים סכום דומה ויחד עם קרן רש"י נוכל לסיים את בנייתו".

בנוסף עלו בישיבה מספר תב"רים נוספים:

  • הקמת גן ילדים נוסף בכרמי הנדיב- 788 אלף שקלים. גן זה מצטרף לבניית 4 גנים בסה"כ בשכונה בסך כ-4.2 מיליון. גנים נוספים מתוכננים בשכונת המחנה.
  • הקמת גן משחקים לילדים עם צרכים מיוחדים- 1.5 מיליון  שקלים. חברת קק"ל העבירה את ההרשאה התקציבית והעבודות במקום כבר החלו. עלות בניית הגן המשחקים לילדים עם צרכים מיוחדים נאמדת בכ-1.9 מיליון שקלים.
  • שיפוץ בתי ספר בקיץ הקרוב, חידוש גני ילדים ורכישת מיזוג אוויר למוסדות החינוך- כ-2.3 מיליון שקלים. סכום זה אינו כולל את התקציב הקיים שכבר אושר בספר התקציב.
  • רכישת ציוד וריהוט למבנה החדש של האגף לשירותים חברתיים בשכונת רבקה גובר- חצי מיליון שקלים
  • חידוש החמ"ל העירוני והתאמתו לעידן המודרני- 437 אלף שקלים.
  • חידוש וגינון איי התנועה לאורך שד' בן גוריון- 300 אלף שקלים.

חברי מועצת העיר הצביעו בעד כל התב"רים פרט לחבר מועצת העיר נדב ויצמן שנמנע.